دیارممسنی » سایت های ممسنی و رستم » ممسنی و رستم
کد خبر : 10754
پنجشنبه - 26 مهر 1397 - 07:30

تاکید بر ارتقاء کمی و کیفی مراقبت های سلامت روان در هفته سلامت روان / رادیو ممسنی

رادیو ممسنی:

تاکید بر ارتقاء کمی و کیفی مراقبت های سلامت روان در هفته سلامت روان

در آخرین روز از هفته سلامت روان ، بر ارتقاء کمی و کیفی مراقبت های حوزه سلامت روانی ، اجتماعی و اعتیاد گروه های مختلف سنی خصوصا نوجوانان و جوانان تاکید گردید

در آخرین روز از هفته سلامت روان ، بر ارتقاء کمی و کیفی مراقبت های حوزه سلامت روانی ، اجتماعی و اعتیاد گروه های مختلف سنی خصوصا نوجوانان و جوانان تاکید گردید

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رستم ، مورخه بیست و چهارم مهرماه در آخرین روز از هفته سلامت روان ، بر ارتقاء کمی و کیفی مراقبت های حوزه سلامت روانی ، اجتماعی و اعتیاد گروه های مختلف سنی خصوصا نوجوانان و جوانان تاکید گردید .

مرضیه نیکنام  کارشناس بهداشت روان شبکه بهداشت و درمان رستم ضمن گرامیداشت هفته سلامت روان با اشاره به شعار این هفته مبنی بر تمرکز بر سلامت روان نوجوانان و جوان ، در جهان در حال تغییر گفت : توجه به شادی و نشاط مردم در جامعه به عنوان یکی از احساسات ریشه ای مثبت و یکی از ضروری ترین خواسته های فطری و نیازهای روانی انسان ، نقش بسزایی در تامین سلامت افراد جامعه دارد و با توجه به اینکه شادی و شادکامی با رضایت ، امید و اعتماد همره است بنابراین می تواند نقش مهمی در تسریع فرایند توسعه داشته باشد و همین امر لزوم  ارائه راهکارهایی در جهت افزایش شادی و نشاط در جامعه را روشن می سازد .

نیکنام عنوان داشت : با ارتقاء آگاهی های عمومی ، ترویج سبک زندگی سالم ، کاهش انگ و تبعیض در به کارگیری نیروهای کاری ، گشایش فضای فرهنگی بر روی سلایق متفاوت شهروندان، ساماندهی اوقات فراغت و تهیه امکانات برای تفریحات سالم ، برقراری توازن بین کار و تفریح ، برنامه ریزی برای استفاده بهینه از استعدادهای نوجوانان و جوانان ، رفع معضل بیکاری جوانان ، افزایش تاب آوری در کودکان ، نوجوانان و جوانان می توان قدم هایی برای نزدیک شدن به این هدف برداشت که لازمه تحقق آن برنامه ریزی ها و همکاری های درون بخشی و برون بخشی نهادها و ادارات مختلف در شهرستان می باشد .

این کارشناس همچنین ، در جمع پرسنل بهداشتی گفت: مراقبت ، شناسایی و پیگیری افراد در معرض خطر سلامت روان ، سلامت اجتماعی ، و مصرف کنندگان دخانیات ،مواد ، الکل از برنامه های بسیار مهم مرکز بهداشت می باشد که لازم است با ارتقاء سواد سلامت پرسنل بهداشتی در این حوزه ، در راستای افزایش کمیت و کیفیت ارائه خدمت به عموم مردم در عین حفظ شان و احترام به مراجعین  گام برداریم .

وی در پایان خواهان افزود : با توجه به اینکه ارائه خدمات روانشناختی در مرکز خدمات جامع سلامت شهری مصیری به صورت رایگان انجام می گردد اطلاع رسانی کافی به جمعیت های هدف زیر مجموعه هر مرکز درمان یصورت گیرد و با شناسایی و ارجاع این افراد مراحل اعمال مداخله درمانی صورت گیرد .

منبع: دیارممسنی

نجات جان نوزاد یک ماهه توسط اورژانس ۱۱۵ نورآباد / رادیو ممسنی

رادیو ممسنی:

نجات جان نوزاد یک ماهه توسط اورژانس ۱۱۵ نورآباد

با حضور به موقع اورژانس ۱۱۵ نورآبادممسنی و انجام اقدامات لازم ,کودک یکماهه که دچار ایست تنفسی شده بود از مرگ نجات یافت

با حضور به موقع اورژانس ۱۱۵ نورآبادممسنی و انجام اقدامات لازم ,کودک یکماهه که دچار ایست تنفسی شده بود از مرگ نجات یافت

به گزارش دیارممسنی, عصر روز دوشنبه ۲۳ مهرماه طی امداد خواهی از مطب متخصص اطفال مبنی بر ایست تنفسی نوزاد یک ماهه، آمبولانس پایگاه میدان معلم اورژانس ۱۱۵ به مطب اعزام شد و پس از رسیدن به محل و مواجهه با نوزاد یک ماهه که دچار ایست تنفسی شده بود بلافاصله احیای قلبی ریوی پیشرفته از قبیل لوله گذاری داخل نای و کنترل راه هوایی انجام شد که علایم حیاتی نوزاد برگشت.
نوزاد با اشباح خون ۸۵ درصد همراه با مراقبت بین راه به بیمارستان ولی عصر نورآباد انتقال داده شد.
لازم به ذکر است پرسنل شیفت اقایان سجاد احمدی و وحید ایزدی بودند.

 

منبع: دیارممسنی

فرماندار رستم خواستار تسهیل در روند تسهیلات اعطایی شد / رادیو ممسنی

رادیو ممسنی:

فرماندار رستم خواستار تسهیل در روند تسهیلات اعطایی شد

جلسه هماهنگی روسای بانکهای شهرستان رستم پیرامون اعطای تسهیلات اشتغالزایی به ریاست آقای حسینی فرماندار در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

جلسه هماهنگی روسای بانکهای شهرستان رستم پیرامون اعطای تسهیلات اشتغالزایی به ریاست آقای حسینی فرماندار در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رستم ،سید ابوطالب حسینی فرماندار شهرستان رستم در این جلسه گفت: بانک ها براساس قانون موظف هستند در پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر با متقاضیان مشاغل خانگی معرفی شده از سوی دستگاه های اجرایی مربوطه همکاری کنند.
 
فرماندار رستم بر پیگیری مسئولان اجرایی شهرستان برای جذب اعتبارات اشتغال‌زایی تاکید کرد و افزود: مسئولان ادارات و دستگاه‌های اجرایی شهرستان باید نسبت به جذب اعتبارات اشتغال زایی از سوی اداره کل مربوطه تلاش کنند تا اعتبارات اعلام شده بطور کامل جذب شود.
 
حسینی گفت: تکریم ارباب رجوع و تسهیل در روند تسهیلات اعطایی به آنها باید در اولویت کار بانکها قرار گیرد.
 
وی با قدردانی از تلاش کارکنان بانکها در خدمت رسانی به مردم اظهار کرد: بدون شک در این برهه از زمان و با توجه به وضعیت موجود اقتصادی نقش بانک ها در کشور بسیار چشمگیر و حساس است. وی همچنین خواستار تسهیل در ضمانت های بانکی، شفاف سازی در اطلاع رسانی، پیگیری وصول مطالبات و تسهیل در پرداخت وام قرض الحسنه با اقشار مختف مردم شد.
 
ایشان بیان داشتند: بانک های عامل نهایت همکاری را با دارندگان پرونده های اشتغالزایی انجام دهند و دلایل مخالفت با پرداخت،  مستند به متقاضی اعلام شود.
موضوع امنیت و وصول مطالبات بانکها از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

منبع: دیارممسنی

خسارت بارش تگرگ به شالیزارهای تنگ لله +تصویر / رادیو ممسنی

رادیو ممسنی:

خسارت بارش تگرگ به شالیزارهای تنگ لله +تصویر

بارش شدید تگرگ در دهستان جاوید شهرستان ممسنی باعث خسارت شدید به بیش از صد هکتار از شالیزرهای منطقه شده است

بارش شدید تگرگ در دهستان جاوید شهرستان ممسنی باعث خسارت شدید به بیش از صد هکتار از شالیزرهای منطقه شده است

رسول قاسمی دهیار روستای مهرنجان در گفتگو با پایگاه خبری دیارممسنی گفت:روز گذشته بارش شدید تگرگ باعث خسارت زیاد به شالیزارهای منطقه شده است و مردم روستاهای تنگ لله که عمده درآمد آنها برنج کاری بود با مشکل مواجه شدند.

قاسمی اضافه کرد :در شرایط اقتصادی کشور و خشکسالی های اخیر حالا این اتفاق خسارت جبران ناپذیری به کشاورزان وارد آورده است و انتظار داریم فرماندار محترم,نماینده محترم شهرستان در مجلس و جهاد کشاورزی به کمک مردم بیایند تا شاید بخشی از این خسارت جبران شود.

قابل ذکر است امروز آقایان امیری رئیس جهادکشاورزی ممسنی به همراه حیدری بخشدار مرکزی از مناطق یاد شده بازدید و در جریان مشکل کشاورزان قرار گرفتند/

آقای امیری در گفتگو با دیارممسنی بیان داشت :در بازدید که داشتیم مشخص شد میزان خسارت در حدود ۱۰۰ هکتار و بالای ۷۰% بوده که فردا گزارش آنرا بعد از تایید فرماندار و بانک کشاورزی به ستاد بحران استان و سازمان جهاد کشاورزی ارسال خواهیم کرد و از طریق دکتر گودرزی نیز پیگیر خواهیم شد

بارش-تگرک-در-تنگ-لله۱

بارش-تگرک-در-تنگ-لله۲

بارش-تگرک-در-تنگ-لله

منبع: دیارممسنی

ستیز یاشار سلطانی با مدیریت لرها / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی:

به گزارش خبر نورآباد یاشار سلطانی برای بار دوم با انتشار توئیتی از انتصاب های مدیریتی در شهرداری تهران به عنوان انتصاب قومیتی نام برد.
یاشار سلطانی روزنامه‌نگار ایرانی و مدیرمسئولِ وبگاهِ معماری نیوز است.

“خبر نورآباد”  سرویس اجتماعی: به گزارش خبر نورآباد یاشار سلطانی برای بار دوم با انتشار توئیتی از انتصاب های مدیریتی در شهرداری تهران به عنوان انتصاب قومیتی نام برد.


یاشار سلطانی روزنامه‌نگار ایرانی و مدیرمسئولِ وبگاهِ معماری نیوز است.یاشار سلطانی بعد از رسانه‌ای کردن اسناد مربوط به جنجال خانه‌های نجومی و خبر سوءاستفاده شهرداری تهران از پارک لویزان در جریان مراسم عروسی دختر قالیباف بازداشت شد. در پی این بازداشت وبگاهِ معماری نیوز فیلتر شد. یاشار سلطانی در ۲۲ آبان ۱۳۹۵ با تبدیل قرار تأمین آزاد شد.

او در فروردین ۱۳۹۶ در انتخابات شورای شهر تهران ثبت‌نام کرد و تأیید صلاحیت شد.واکنشهای اخیر سلطانی بیش از آن که جنبه انتقادی داشته باشد جنبه ی تسویه حساب حزبی دارد. سلطانی پس از آن که نتوانست در لیست امید برای خود دست و پایی کند؛ 

به انتقاد های گسترده علیه انتصابات شهرداری تهران بعد از شهردار شدن استاندار سابقفارس پرداخت.

سلطانی با عصبی خواندن افشانی شهردار تهران وی را به انتصابات قومیتی متهم کرد و دامنه ی این اتهامات را با نشانه گرفتن شهرهای دهدشت و نورآباد ممسنی به سوی لرها

گرفته است.

این رفتار سلطانی که پیرو تکرار ادعای قبلی وی می باشد بعد از کنایه ی محسن هاشمی رفسنجانی در قالب یک توئیت در فضای مجازی ظاهر شده است.

سلطانی با انتشار این توئیت در صفحه رسمی خود در اینستگرام با واکنش های منفی روبروشد.

ستیز یاشار سلطانی با مدیریت لرها


منبع: خبرنورآباد

مهر طلوع مهر در دشمن زیاری / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی:

توزیع سیصد بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان نیازمند پانزده روستای دشمن زیاری توسط پویش مردمی طلوع مهر ممسنی انجام گرفت.

“خبر نورآباد”  سرویس اجتماعی: به گزارش خبر نورآباد به نقل از غلامی مسئول پویش مردمی طلوع مهر ممسنی این پویش دامنهی فعالیت شهرستانی دارد و هیچ نقطه ای از این شهرستان نمی تواند از مهر پویش خالی باشد.

توزیع سیصد بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان نیازمند پانزده روستای دشمن زیاری توسط پویش مردمی طلوع مهر ممسنی انجام گرفت.
مهر طلوع مهر در دشمن زیاری
شایان ذکر است در انجام این امر فرشیددهقانی رئیس آموزش و پرورش دشمن زیاری نیز همکاری سازنده ای را با این انجمن داشته است. به همین مناسبت اعضای پویش با اهدای نشان طلوع مهر به وی از زحماتشان قدردانی کردند.
مهر طلوع مهر در دشمن زیاری
به گفته مسوول پویش طلوع مهر،تسهیل گرانِ انجمن نسیم موعود مهرآیین بهزیستی ممسنی در شناسایی تک به تک دانش آموزان نیازمند روستاها ما را یاری کرده و در برنامه پخش هم با ما همراه بودند.

مهر طلوع مهر در دشمن زیاری
مهر طلوع مهر در دشمن زیاریمهر طلوع مهر در دشمن زیاری
مهر طلوع مهر در دشمن زیاریمهر طلوع مهر در دشمن زیاری

منبع: خبرنورآباد

خانه ی فرهنگ نماد فرهنگ امکانات آموزشی / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی:

خانه ی فرهنگ ممسنی با مجزا کردن فضاهای آموزشی بر حسب رشته ی های هنرجویان با نظر کارشناسان امر توانسته است امکانات به روزنوردهی، خدماتی، سرمایشی و گرمایشی را در مکان خود ایجاد کند از این رو می توان خانه ی فرهنگ ممسنی را نماد فرهنگی یک مکان آموزشی مناسب دانست.

“خبر نورآباد”  سرویس اجتماعی: به گزارش خبر نورآباد خانه ی فرهنگ ممسنی چند سالی است در زمینه آموزش هنرهای مختلف در سطح شهر نورآباد ممسنی فعالیت می کند. این مکان فرهنگی آموزشی یک مکان خصوصی است و توسط افشین یوسفی اداره می شود.

خانه ی فرهنگ نماد فرهنگ امکانات آموزشی
یکی از اولویت های آموزش در خانه ی فرهنگ ممسنی ایجاد بستر مناسب و فضای فیزیکی آرام جهت هنرآموزی هنرجویان است. از این رو خانهی فرهنگ ممسنی اقدام به تجهیز کلاس های آموزشی خود به بهترین امکانات ممکن کرده است.

خانه ی فرهنگ نماد فرهنگ امکانات آموزشی

خانه ی فرهنگ ممسنی با مجزا کردن فضاهای آموزشی بر حسب رشته ی های هنرجویان با نظر کارشناسان امر توانسته است امکانات به روزنوردهی، خدماتی، سرمایشی  و گرمایشی را در مکان خود ایجاد کند از این رو می توان خانه ی فرهنگ ممسنی را نماد فرهنگی یک مکان آموزشی مناسب دانست.

خانه ی فرهنگ نماد فرهنگ امکانات آموزشی
در اولویت های نظام آموزشی کشور توجه به اصل فضای آرام روانی مد نظر وزارتخانه های مربوطه است که این مهم متاسفانه در مناطق محروم و کمتر برخوردار شهری به واقعیت نپیوسته است.
خانه ی فرهنگ نماد فرهنگ امکانات آموزشی

در شهرستان ممسنی که هنوز یک کتابخانه ی مجهز با امکانات و فضای آموزشی مناسب و درخور شان مردم وجود ندارد مکانی نظیر خانه ی فرهنگ ممسنی خود نعمتی در بخش آموزش و یادگیری شهرستان است.
تامین امنیت مقوله ی روز فضاهای آموزشی کشور در تجهیزات این مکان گنجانده شده است و تمام فضای مکان آموزشی مجهز به دوربین مدار بسته است.
خانه ی فرهنگ نماد فرهنگ امکانات آموزشی
خانه ی فرهنگ نماد فرهنگ امکانات آموزشی
خانه ی فرهنگ نماد فرهنگ امکانات آموزشی

منبع: خبرنورآباد

تامین لوازم تحریر دانش آموزان یک روستای محروم در ممسنی / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی:

باخبر شدیم با پیگیری های لقمان ایزدی(دهیار روستای کجایی) خیری محلی برای تمام دانش آموزان دبستان واقع در دالان جاوید بسته های لوازم التحریر خریداری و توسط دهیار یاد شده تقدیم دانش آموزان گردیده است. لذا برای تامین کلی لوازم تحریر دانش آموزان منطقه نیاز به کمک بیشتر و فوری می باشد

“خبر نورآباد”  سرویس اجتماعی: به گزارش خبر نورآباد:به همت دهیاری کجایی و با مساعدت خیر محلی، دانش آموزان روستاهای کجایی و عمویی مهر امسال را بدون دغدغه ی هزینه ی لوازم التحریر شروع کردند.

باخبر شدیم با پیگیری های لقمان ایزدی(دهیار روستای کجایی) خیری محلی برای تمام دانش آموزان دبستان واقع در دالان جاوید بسته های لوازم التحریر خریداری و توسط دهیار یاد شده تقدیم دانش آموزان گردیده است.
تامین لوازم تحریر دانش آموزان یک روستای محروم در ممسنی
ایزدی ضمن تایید این خبر افزود: از آنجایی که می دانستیم یکی از دغدغه های اصلی مردم کم توان روستای ما و روستاهای همجوار در آستانه ی بازگشایی مدارس تهیه ی پوشاک و لوازم التحریر فرزندان دانش آموزشان است
در پی تامین این موارد برای آنان بودیم و خدا را شکر توانستیم از طریق یکی از خیرین محلی که خود رنج فقر را کشیده و اکنون خارج از کشور به شغل شریف معلمی مشغول استلوازم التحریر آنان را تهیه و تقدیم نماییم.
تامین لوازم تحریر دانش آموزان یک روستای محروم در ممسنی
لقمان ایزدی افزود: همچنین بواسطه ی یکی از آشنایان تعدادی کیف برای پیش دبستانی ها فراهم و تقدیم شد و خدا را شکر خیری دیگر نیز برای خرید پوشاک برای افرادی محدود تصمیم به همکاری داشت که متاسفانه از آنجایی که تعداد فراهم شده محدود است و نیازمندان بسیار، انتخاب افراد مورد نظر دشوار است لذا از خیرین عزیز تقاضامندیم چنانچه برایشان مقدوراست مساعدتی فرمایند تا در این شرایط سخت نیازمندانی را از دغدغه هایشان رهانیده و این دانش آموزان عزیز را خوشحال نماییم.
تامین لوازم تحریر دانش آموزان یک روستای محروم در ممسنی
خیرین عزیز برای مساعدت میتوانندبا دهیار این روستا با شماره۰۹۱۷۸۱۰۳۱۷۳هماهنگ فرمایند.
تامین لوازم تحریر دانش آموزان یک روستای محروم در ممسنی

منبع: خبرنورآباد

شکست سنگین شریف بتن ممسنی در لیگ جوانان کشور / رادیو ممسنی

رادیو ممسنی:

شکست سنگین شریف بتن ممسنی در لیگ جوانان کشور

تیم فوتبال شریف بتن ممسنی در هفته ی پنجم لیگ دسته اول جوانان کشور عصر امروز در کاشان متحمل شکست سنگین شد

تیم فوتبال شریف بتن ممسنی در هفته ی پنجم لیگ دسته اول جوانان کشور عصر امروز در کاشان متحمل شکست سنگین شد

به گزارش پایگاه خبری دیارممسنی, از هفته ی پنجم لیگ مسابقات فوتبال لیگ دسته اول جوانان کشور عصر امروز در کاشان تیم استقلال این شهر میزبان تیم شریف بتن ممسنی بود که این دیدار در پایان با نتیجه ۴ بر ۱ به سود نماینده کاشان به پایان رسید

تیم شریف بتن که صاحب ۲ برد ,۲ مساوی و یک شکست است در هفته ی ششم مسابقات روز جمعه ۲۷ مهر در استادیوم شهید لشکری نورآباد میزبان تیم پدیده اصفهان خواهد بود.

این مسابقه از ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه آغاز خواهد شد

منبع: دیارممسنی

شناسایی و جریمه ۳۰ واحد صنفی متخلف در شهر نورآباد / رادیو ممسنی

رادیو ممسنی:

شناسایی و جریمه ۳۰ واحد صنفی متخلف در شهر نورآباد

در بازرسی انجام شده از بازار شهر نورآباد ۳۰ واحد صنفی متخلف به دلایل گرانفروشی، عدم درج قیمت و عدم صدور فاکتور, جریمه شدند

در بازرسی انجام شده از بازار شهر نورآباد ۳۰ واحد صنفی متخلف به دلایل گرانفروشی، عدم درج قیمت و عدم صدور فاکتور, جریمه شدند

سعید عباسی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ممسنی در گفتگو با دیارممسنی گفت : صبح امروز به همراه بازرسان اداره، رئیس اداره تعزیرات ، بخشدار مرکزی بعنوان نماینده تام الاختیار فرماندار از بازار شهر نورآباد بازدید کردیم
به گفته ی عباسی در این بازرسی ۳۰ واحد صنفی به دلایل گرانفروشی، عدم درج قیمت و عدم صدور فاکتور جریمه و حکم نهایی در محل واحد صنفی صادر شد
رئیس اداره صمت ممسنی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف ، مراتب را بازرسان اداره و اتاق اصناف در میان بگذارند

*تصویر خبر مربوط به آرشیو می باشد

منبع: دیارممسنی