سایت های ممسنی و رستم » ممسنی و رستم » ندای لر
کد خبر : 771
سه شنبه - 16 آذر 1395 - 02:40

یکه تازی مردم رستم در سرشماری نفوس مسکن / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی:

به گزارش ندای لر عبدالحمید سنگی گفت : در شهرستان رستم تاکنون ۴۸ درصد مراحل کار تکمیل شده و پس از آن شهرستان های بوانات، مرودشت، خنج، خرم بید، خرامه و اقلید قرار دارند که درصد پیشرفت کار در این شهرستان ها نیز بالای ۴۰ درصد است.
وی ادامه داد: در این مرحله از سرشماری که به صورت سراسری و به شکل حضوری از بیست و هشتم مهرماه آغاز شده و هم اینک در حال انجام است، ماموران با مراجعه به در منازل شهروندان کد آماری خانوارهایی که به شکل اینترنتی ثبت نام کرده اند و یا اطلاعات کامل خانوارهایی که ثبت نام اینترنتی نداشته اند را دریافت می کنند.
او افزود:انجام سرشماری حضوری که تا بیست و هشتم آبان ماه جاری ادامه خواهد داشت تاکنون طبق برنامه پیش رفته و امیدواریم کار زودتر از موعد مقرر به سرانجام برسد.
سنگی، استان فارس را در زمینه انجام سرشماری جزو پنج استان اول کشور دانست و اظهار کرد: میزان پیشرفت کار در شیراز نیز بیش از ۳۲ درصد است.
معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه فارس بیان کرد: شهروندان اطمینان داشته باشند که ماموران سرشماری حتما به منازل آنها مراجعه خواهند داشت و تقاضای ما این است که کد آماری، کد ملی اعضای خانوار و کدپستی محل سکونت را برای ارائه به ماموران در دسترس داشته باشند.
وی گفت: آن دسته از خانوارهایی که در زمان مراجعه ماموران ما در منزل حضور ندارند باید از طریق شماره تلفن درج شده بر روی برگه کد خانوار غایبی که در دسترس آنها قرار داده می شود تماس بگیرند و کدآماری یا اطلاعات اعضای خانواده خود را اعلام کنند.
سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن ۹۵ در ساعت ۲۴ سی ام مهرماه پایان یافت و کار جمع آوری حضور اطلاعات نیز که از روز بیست و هشتم مهرماه ۹۵ آغاز شده تا بیست و هشتم آبان ماه جاری ادامه خواهد داشت.
نخستین سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۳۵ انجام شد.
از سال ۱۳۳۵ تا ۱۳۸۵ سرشماری عمومی نفوس و مسکن در ایران به موجب قانون هر ۱۰ سال یک بار اجرا می شد که در سال ۱۳۸۶ و براساس مصوبه هیات وزیران، فاصله زمانی اجرای سرشماری های عمومی نفوس و مسکن از ۱۰ سال به پنج سال کاهش یافت.
هفتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن در روزهای دوم تا بیست و دوم آبان ماه سال ۱۳۹۰ انجام شد.

منبع: ندای لر