رفتن به بالا
  • دوشنبه - 11 تیر 1397 - 16:05
  • کد خبر : ۱۰۳۴۶
  • مشاهده :  59 بازدید
  • چاپ خبر : اعتماد به بخش خصوص مسیر توسعه شهرستان ممسنی را هموار می کند / رادیو ممسنی

اعتماد به بخش خصوص مسیر توسعه شهرستان ممسنی را هموار می کند / رادیو ممسنی

رادیو ممسنی: فرماندار ممسنی گفت: برای استفاده حداکثری از پتانسیل ها و قابلیت های شهرستان اعتماد به بخش خصوصی یکی از الزامات اصلی توسعه پایدار است. فرماندار ممسنی گفت: برای استفاده حداکثری از پتانسیل ها و قابلیت های شهرستان اعتماد به بخش خصوصی یکی از الزامات اصلی توسعه پایدار است. داود ایوبی فرماندار شهرستان ممسنی […]

رادیو ممسنی:

اعتماد به بخش خصوص مسیر توسعه شهرستان ممسنی را هموار می کند

فرماندار ممسنی گفت: برای استفاده حداکثری از پتانسیل ها و قابلیت های شهرستان اعتماد به بخش خصوصی یکی از الزامات اصلی توسعه پایدار است.

فرماندار ممسنی گفت: برای استفاده حداکثری از پتانسیل ها و قابلیت های شهرستان اعتماد به بخش خصوصی یکی از الزامات اصلی توسعه پایدار است.

داود ایوبی فرماندار شهرستان ممسنی گفت: برای استفاده حداکثری از پتانسیل ها وقابلیت های شهرستان اعتماد به بخش خصوصی یکی از الزامات اصلی توسعه پایدار است.
وی که در کارگروه کشاورزی شهرستان صحبت می کرد افزود: در حالی که کشاورزی شهرستان به علت خشکسالی سالهای اخیر با چالش بزرگ کم آبی مواجه شده و کشاورزی مناطقی نیز به تعطیلی کشیده شده ولی با برنامه ها و اقدامات مطالعه شده می توان هم اکنون نیز مانع از فروپاشی اقتصاد کشاورزی شهرستان شد.
دکتر ایوبی اظهار داشت :برنامه ریزی جهت استفاده حداکثری از آب موجود سطحی شهرستان و قانونمندکردن بهره برداری از آب چاههای با مکانیزه کردن و استفاده از شیوه های نوین آبیاری و تغییر الگوی کشت از موارد مهمی است که می بایست مورد توجه مدیران و بهره برداران بخش کشاورزی شهرستان باشد.
وی افزود : استفاده میدانی از مهندسان کشاورزی در پهنه های مشخص شده و ممانعت از صرف اداری شدن آنها و بهره گیری از دانش آنها جهت تغییر نگرش مردمی جهت استفاده از منابع موجود و مقابله با خشکسالی نیز نیاز به برنامه جدی دارد که باید مورد توجه جدی قرارگیرد.
رئیس کارگروه کشاورزی شهرستان ممسنی اظهار داشت :برای ایجاد ارزش افزوده محصولات تولیدی شهرستان و جلوگیری از خام فروشی ضرورت سرمایه گذاری در بخش فرآوری و صنایع تبدیلی نیز در برنامه کاری شهرستان قرار گرفته که همگان وظیفه دارند فرصت های سرمایه گذاری شهرستان در این بخش را شناسایی وارائه نمایند.
فرماندار ممسنی گفت: نبود مرکز تحقیقات کشاورزی درشهرستان نیز علمی شدن فعالیت های کشاورزی سایه افکنده که ضرورت دارد مسئولین مربوطه پیگیری لازم جهت استقرار این مرکز درشهرستان تلاش بیشتری نمایند.
در این جلسه که بخشداران و مدیران و جمعی از فعالان بخش خصوصی شهرستان حضور داشتند مسائل و مشکلات شهرستان در حوزه مختلف کشاورزی طرح و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

گزارش روابط عمومی فرمانداری ممسنی

منبع: دیارممسنی

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه