رفتن به بالا
  • سه شنبه - 26 تیر 1397 - 23:19
  • کد خبر : ۱۰۴۲۰
  • مشاهده :  95 بازدید
  • چاپ خبر : اطلاعیه مهم برای کشاورزان، روستاییان و عشایر ممسنی / رادیو ممسنی + عنوان

اطلاعیه مهم برای کشاورزان، روستاییان و عشایر ممسنی / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: متاسفانه علیرغم اینکه دولت دو سوم حق بیمه را پرداخت میکند همشهریان نورابادی خود را از این نعمت بی بهره ساخته اند.ستاد راهبردی بیمه ی اجتماعی روستاییان ، کشاورزان و عشایر که بعنوان یک طرح ملی شناخته شده است و بر اساس مصوبات موجود در این صندوق میتوان گفت بسیاری از مردم ممسنی […]

رادیو ممسنی:

متاسفانه علیرغم اینکه دولت دو سوم حق بیمه را پرداخت میکند همشهریان نورابادی خود را از این نعمت بی بهره ساخته اند.ستاد راهبردی بیمه ی اجتماعی روستاییان ، کشاورزان و عشایر که بعنوان یک طرح ملی شناخته شده است و بر اساس مصوبات موجود در این صندوق میتوان گفت بسیاری از مردم ممسنی میتوانند با پرداخت ماهیانه ۲۰ هزار تومان خود را بازنشسته کنند.

سرویس اجتماعی:برگزاری جلسه ی ستاد راهبردی بیمه اجتماعی کشاورزان ،روستاییان و عشایر در ممسنی””

جلسه ی ستاد راهبردی بیمه ی اجتماعی روستاییان ، کشاورزان و عشایر که بعنوان یک طرح ملی شناخته شده و میبایست بصورت نوبه ای درتمام شهرستانهای کشور برگزار شود.
روز سه شنبه١٩تیرماه درسالن فرمانداری با حضور مدیر صندوق بیمه اجتماعی فارس برگزار شد و بخشدار مرکزی ممسنی،تعدادی از روسای ادارات و دهیاران ممسنی حضورداشتند.

در شروع برنامه ، بخشدار مرکزی ممسنی ضمن خیرمقدم حضور مدیر صندوق بیمه ی اجتماعی استان و میهمانان،به اهمیت موضوع بیمه درمیان روستاییان و کشاورزان و عشایر اشاره کرده و گفت: متاسفانه روزانه افراد زیادی به ما مراجعه و متقاضی کمک مالی و معرفی به کمیته ی امداد امام خمینی (ره) هستند که ما هم عموما شرمنده ی آنهاییم و بهترین راه برای کمک به آنها هم همین صندوق است که بتوانند در زمان پیری زندگی عزتمندانه ای داشته باشند.

درپایان از همه و خصوصاً دهیاران خواست که آستین همت بالا زده و مردم را برای ثبت نام درصندوق تشویق کنند.

حسن کمالی هم که مدیر صندوق بیمه اجتماعی فارس است و میهمان ویژه ی این جلسه بود به تشریح اهداف و برنامه های صندوق و معرفی جامعه ی هدف خود که همان قشر ضعیف و آسیب پذیر جامعه هستند پرداخت.

وی که خود از فرزندان ممسنی و رستم و از روستای نوگک هست با گلایه از عدم استقبال مردم ممسنی  از این صندوق گفت:متاسفانه علیرغم اینکه دولت دو سوم حق بیمه را پرداخت میکند همشهریان من خود را از این نعمت بی بهره ساخته اند.
کمالی با اشاره به اینکه مردم در بسیاری از شهرستانهای دیگر برای استفاده از این موقعیت به سمت صندوق هجوم می آورند اما  مردم ممسنی و رستم در رده های آخر از لحاظ میزان ثبت نام هستند.
وی ضمن اینکه خود را نسبت به همشهریانش مسئول میدانست از میهمانان خواست که تمام تلاششان را بکار ببندند تا مردم از این فرصت استثنائی آگاه و از این نعمت برخوردار شوند.

در ادامه هم لقمان ایزدی که اخیراً بعنوان کارگزار معین صندوق در ممسنی گمارده شده است
از افزایش چشمگیر جمعیت سالمندانی گفت که بعلت مشکلات مالی ، سلامت جسمی و روحی و روانی آنان بخطر افتاده است.

وی ادامه داد: که هرچند بسیاری از این قشر با این شرایط کنار آمده و می آیند اما باید توجه داشت که ان شرایط باعث زیان و لطمه های شدیدی به این قشر که سرمایه های اجتماعی جامعه بوده و منبع تجربیات سراسر ارزش هستند میشود.
لذا از آنجایی که توجه به این قشر محروم  از راهبردهای اصلی انقلاب مابوده ؛ فراهم آوردن زمینه ای برای ایجاد یک زندگی آبرومند برای سالمندان امری واجب می نمود که خوشبختانه در سال ١٣٨۴صندوق بیمه ی اجتماعی کشاورزان،روستاییان ،عشایر و رانندگان به همین منظور ایجاد شد
و هر چند در اوایل تاسیس نتوانست جایگاه اصلی خود را درجامعه پیدا کند اما خوشبختانه در چند سال اخیر با تلاش مسولین و آگاه سازی مردم این صندوق در جایگاه دوم ازلحاظ کمیت بعد از تامین اجتماعی قرارگرفته است و فقط در استان فارس تاکنون تعداد ۴ هزار نفر مستمری بگیر این صندوق شده اند.
ایزدی درپایان گفت: با توجه به گستردگی جامعه ی هدف در ممسنی و رشد قارچ گونه فقر در جامعه ، انجام کامل وظیفه را فراتر از توان خود میدانم لذا دست نیازم را بسوی تمام میهمانان و مسولان و مردم عزیز دراز کرده و برای زدودن غبار فقر از چهره ی غبار زده ی ممسنی از همه مدد میجویم.

ضمنا برای اطلاعات بیشتر باشماره ۰۹۱۷۸۱۰۳۱۷۳  تماس حاصل فرمایید

شما فقط باپرداخت ماهیانه۲۰هزارتومن بازنشسته میشوید.

منبع: خبرنورآباد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه