رفتن به بالا
  • شنبه - 30 تیر 1397 - 16:21
  • کد خبر : ۱۰۴۳۸
  • مشاهده :  76 بازدید
  • چاپ خبر : گلایه از گرانی و مصرف آب در خطبه های نمازجمعه شهر نورآباد / رادیو ممسنی

گلایه از گرانی و مصرف آب در خطبه های نمازجمعه شهر نورآباد / رادیو ممسنی

رادیو ممسنی: امام جمعه ممسنی در خطبه های نمازجمعه ۲۹ تیرماه سال ۹۷ به موضوع گرانی در کشور و خشکسالی و لزوم صرفه جویی اشاره کردند امام جمعه ممسنی در خطبه های نمازجمعه ۲۹ تیرماه سال ۹۷ به موضوع گرانی در کشور و خشکسالی و لزوم صرفه جویی اشاره کردند حجت الاسلام محمد یعقوبی امام […]

رادیو ممسنی:

گلایه از گرانی و مصرف آب در خطبه های نمازجمعه شهر نورآباد

امام جمعه ممسنی در خطبه های نمازجمعه ۲۹ تیرماه سال ۹۷ به موضوع گرانی در کشور و خشکسالی و لزوم صرفه جویی اشاره کردند

امام جمعه ممسنی در خطبه های نمازجمعه ۲۹ تیرماه سال ۹۷ به موضوع گرانی در کشور و خشکسالی و لزوم صرفه جویی اشاره کردند

حجت الاسلام محمد یعقوبی امام جمعه محترم شهرستان ممسنی در خطبه های نمازجمعه این هفته بیان داشتند : در شهرستان هم عده ای با ما تماس می گیرند و گلایه می کنند که وضعیت گرانی هست، از مسئولان و اصناف خواهش داریم که بیشتر رصد کنند، اجناس، بی جهت هر روز گران نشود.

مطلب بعدی مصرف آب و برق هست. بعضی از ساختمان ها خالی از سکنه هست اما مصرف برق دارند. برخی از ادارات دولتی و غیره، ساختمان های ضروری نیست، چقدر لامپ مصرف می کنند؟ کولرهای گازی که چهاربرابر و بیشتر از کولرهای آبی برق مصرف می کنند، سعی کنید به حداقل برسانید چون دودش به چشم خودمان می رود. استفاده از آب بخصوص در بخش کشاورزی را یک بحران جدی می دانم. برادران و خواهران این آب هزاران سال ذخیره شده است و ما برای کشت استفاده می کنیم. گاهی اوقات زنگ می زنند که آب دارد هدر می رود، آسفالت را گرفته، باغ را گرفته، واقعا این قابل جایگزین نیست. شاید به جای انرژی های فسیلی بتوان مثلا همین اورانیوم را در آینده جایگزین کرد اما اگر آب تمام شود چه چیزی می توان برایش جایگزین کرد؟ به جای اکسیژن چه می خواهیم مصرف کنیم؟ من خواهش دارم بی رویه مصرف نشود.

 مطلب بعدی هم، پزشک معالج ما تشخیص دادند که ما به جهت پزشکی باید تغییر فضا بدهیم و فعلا در شور و مشورت هستیم که ببینم می شود کاری کرد یا نه؟ دوستان لطف دارند و بزرگواند و فعلا تصمیم هنوز قطعی نیست ولی بی تصمیم هم نبودیم و نیستیم و مااردات داریم به همه اقوام و برادران و خواهران و شاید من جای دیگر جایگزین برای شما پیدا نکنم و علاقه به همه شما دارم. انشاءالله که جای نگرانی نیست و خداوند به همه ما توفیق بندگی و انجام وظیفه را عنایت بفرماید.

منبع: دیارممسنی

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه