رفتن به بالا
  • شنبه - 17 شهریور 1397 - 17:01
  • کد خبر : ۱۰۶۰۹
  • مشاهده :  63 بازدید
  • چاپ خبر : ارائه خدمات رایگان بهداشتی ، درمانی در روستاهای محروم شهرستان رستم / رادیو ممسنی

ارائه خدمات رایگان بهداشتی ، درمانی در روستاهای محروم شهرستان رستم / رادیو ممسنی

رادیو ممسنی: تیم بهداشتی و درمانی شبکه بهداشت و درمان رستم ، بمنظور ارائه خدمات رایگان بهداشتی به صورت روزانه در مناطق عشایری ، کوهستانی و دورافتاده شهرستان حضور یافتند . تیم بهداشتی و درمانی شبکه بهداشت و درمان رستم ، بمنظور ارائه خدمات رایگان بهداشتی به صورت روزانه در مناطق عشایری ، کوهستانی و […]

رادیو ممسنی:

ارائه خدمات رایگان بهداشتی ، درمانی در روستاهای محروم شهرستان رستم

تیم بهداشتی و درمانی شبکه بهداشت و درمان رستم ، بمنظور ارائه خدمات رایگان بهداشتی به صورت روزانه در مناطق عشایری ، کوهستانی و دورافتاده شهرستان حضور یافتند .

تیم بهداشتی و درمانی شبکه بهداشت و درمان رستم ، بمنظور ارائه خدمات رایگان بهداشتی به صورت روزانه در مناطق عشایری ، کوهستانی و دورافتاده شهرستان حضور یافتند .

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رستم ، از ابتدای شهریور ماه تاکنون ، تیم های سیار و متغیر متشکل از رییس شبکه بهداشت ، رییس مرکز بهداشت ، پزشکان و کارشناسان بیماری ها و  بهداشت محیط به منظور پیشگیری از بیماریهای منتقله از آب و غذا به صورت روزانه از مناطق مختلف عشایری ، کوهستانی ، محروم و دور دست شهرستان بازدید نمودند .

“سید وحید سادات ” معاون بهداشتی و رییس مرکز بهداشت شهرستان رستم در این رابطه گفت : با توجه به اینکه گرمای شدید هوا ، کاهش منابع آبی ، و کمبود امکانات بهداشتی در مناطق عشایری ، کوهستانی و دور افتاده ، زمینه را برای بروز و شیوع بیماری های منتقله از آب و غذا به خصوص بیماری های اسهالی مستعد می نماید .

کمیته پیشگیری از بیماری های شبکه بهداشت و درمان مصمم گردید تا با حضور فیزیکی و گروهی از مناطق مستعد ، ضمن ارائه آموزش های لازم عوامل خطر را شناسایی کنند و با انجام اقدامات به موقع از مناطق پای تف ، جلیل سالاری ، ناری پت ، پهون ، گجستان ، امیر ایوب و روستای نغاره خانه مورد بازدید و بررسی قرار گرفتند . در این برنامه با حضور پزشکان خدمات درمان و ارائه دارو به صورت رایگان برای بیش از ۲۰ نفرانجام گردید . همچنین از تمام منابع آبی موجود در منطقه و افراد دارای علائم احتمالی نمونه گیری شد و در آزمایشگاه های شهرستان (بخش آب و واگیر ) مورد بررسی قرار گرفت . “سادات”  در ادامه افزود : آموزش های مربوط به سالم سازی آب و سبزیجات ، رعایت بهداشت فردی ، نگهداری صحیح مواد غذایی و مراجعه به موقع به نزدیکترین مرکز بهداشتی درمانی در صورت وجود علائمی نظیر اسهال و استفراغ،  به تمام اعضای خانوار در این مناطق ارائه گردید .

وی همچنین خاطر نشان کرد : مشکلات بهداشتی که در بعضی از روستاهای مذکور مشاهده گردید و از توانایی اجرایی و عملیاتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان خارج بود در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان مطرح شد و مورد حمایت قرار گرفت .

گفتنیست : رییس مرکز بهداشت همچین  از همکاری فرماندار شهرستان رستم و مدیران  ادارات امور عشایر ، راه و ترابری ، آبفای روستایی و سایر نهادهایی که از برنامه های بهداشتی این حوزه حمایت و در اجرای آن مشارکت داشتند تقدیر و تشکر نمود .

منبع: دیارممسنی

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه