رفتن به بالا
  • یکشنبه - 28 بهمن 1397 - 01:18
  • کد خبر : ۱۱۳۱۸
  • مشاهده :  116 بازدید
  • چاپ خبر : رکورد ماندن یک نورآبادی در زیر برف+عکس / رادیو‌ ممسنی

رکورد ماندن یک نورآبادی در زیر برف+عکس / رادیو‌ ممسنی

“خبر نورآباد“–سرویس اجتماعی:سالار هوشیار فرهنگی بازنشسته آموزش و پرورش شهرستان نوراباد ممسنی برای اولین بار در ایران و جهان توانست شگفتی ساز باشد. این مرد  ۶۰ ساله نورابادی توانست رکورد ماندن زیر برف به مدت  ۳۵ دقیقه بدون لباس و با دمای ۱۸درجه زیر صفر را جلوی دوربین صدا و سیما به نام خود به […]

“خبر نورآبادسرویس اجتماعی:سالار هوشیار فرهنگی بازنشسته آموزش و پرورش شهرستان نوراباد ممسنی برای اولین بار در ایران و جهان توانست شگفتی ساز باشد. این مرد  ۶۰ ساله نورابادی توانست رکورد ماندن زیر برف به مدت  ۳۵ دقیقه بدون لباس و با دمای ۱۸درجه زیر صفر را جلوی دوربین صدا و سیما به نام خود به ثبت برساند.

سالار هوشیار قبلا نیز چنین اقدامی را انجام داده بود ولی در بارشهای اخیر برف در ممسنی برای ثبت رکوردی دیگر راهی ارتفاعات ممسنی شد و با قرار دادن کل بدن در زیر برف آن هم بدون لباس در دمای منفی ۱۸ درجه موفق به ثبت رکوردی جالب برای خود و همشهریان شد.

هوشیار در خصوص کشف این توانایی در وجود خود عنوان کرد:سال ۱۳۸۷این توان را در خود میدیدم که باتمرین و تمرکز حواس و باور شدن درخود میتوانستم کاری نشدنی را به انجام برسانم.

وی در مورد مدت زمان تمرین در این حوزه اظهار داشت: بله مدت ۱۰سال است که تمرین ماندن در زیر برف را انجام میدهم تا اینکه توانستم ۳ سال پیش رکورد ۱۵ دقیقه را جلو دوربین صدا و سیما انجام دهم و روز پنجشنبه ۲۶ بهمن درمنطقه دشمن زیاری رکورد ۳۵ دقیقه را با دمای ۱۸درجه زیرصفر بدون لباس درسن ۶۰ سالگی  به ثبت برسانم .

این فرهنگی بازنشسته ادامه داد: شغل بنده فرهنگی بازنشسته اموزش و پرورش شهرستان نوراباد ممسنی شغل من در زمان بازنشتگی خدمت به دانش اموزان بی بضاعت در مدارس شهر و روستا میباشد و درحال حاضر ۲۸۰۰ دانش آموز دختر و پسر را ساپورت میکنم و باهزینه خودم براشی آنها نوشت افزار تهیه میکنم.

هوشیار در خصوص فعالیت دیگران برای ثبت رکورد ماندن در زیر برف گفت: فقط یک فرانسوی با سن کمتر از من به مدت ۳۶ دقیقه بالباس موفق به ثبت رکورد شده است ولی بدون لباس و سن ۶۰ سالگی کسی تا به حال بعد از من چنین رکوردی نزده است.

در ایران نیز یک جوان یزدی با سن ۳۰ سال توانسته است بیش از دو ساعت رکورد ماندن در برف را به ثبت برساند.

سالار هوشیار در حال خاضر تعمیرگاه لوازم خانگی هم دارد و معتقد به فعالیت و کار برای کسب درآمد و در کنار آن توجه به علایق فردی میباشد.

.

منبع خبر: خبرنورآباد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه