رفتن به بالا
  • شنبه - 25 اسفند 1397 - 12:54
  • کد خبر : ۱۱۴۰۰
  • مشاهده :  20 بازدید
  • چاپ خبر : توانمند سازی باغداران دشمن زیاری با برگزاری دوره های آموزشی / رادیو‌ ممسنی

توانمند سازی باغداران دشمن زیاری با برگزاری دوره های آموزشی / رادیو‌ ممسنی

“خبر نورآباد“–سرویس اجتماعی:علاوه بر انگور و غوره ی دشمن زیاری انجیر، از محصولات مرغوب باغی این منطقه است.در طول سالیان گذشته همواره به کار گیری روش ها ی نوین و کشاورزی از برنامه های وزارت جهاد کشاورزی بوده است. از همین رو مرکز خدمات کشاورزی بخش دشمن زیاری با برگزاری کلاس های آموزشی سعی در […]

“خبر نورآبادسرویس اجتماعی:علاوه بر انگور و غوره ی دشمن زیاری انجیر، از محصولات مرغوب باغی این منطقه است.
در طول سالیان گذشته همواره به کار گیری روش ها ی نوین و کشاورزی از برنامه های وزارت جهاد کشاورزی بوده است.

از همین رو مرکز خدمات کشاورزی بخش دشمن زیاری با برگزاری کلاس های آموزشی سعی در توانمند سازی باغداران این منطقه جهت کاشت، هرس و برداشت سودآور در زمینه تولید محصولات باغی داشته است.

مهندس سیامک کشاورز رییس مرکز خدمات کشاورزی بخش دشمن زیاری از برگزاری کلاس آموزشی شیوه ی کاشت و نگهداری درخت انجیر در منطقه دشمن زیاری برای باغداران خبرداد و گفت:این کلاس با حضور باغداران، کارشناسان جهاد کشاورزی ، مدرسان و به همت و همکاری شورای اسلامی روستای هجرت و هماهنگی دهیار این روستا برگزار شد.

شیوا رستگار کارشناس مرکز خدمات جهاد کشاورزی منطقه دشمن زیاری در این باره به خبر نورآباد گفت: برگزاری کلاس آموزشی در زمینه ی  انجیر در روستای هجرت ،مدرس این کلاس  آقای دکتر زارع از مرکز تحقیقات استهبان بود.

 در کلاس برگزار شده شرایط و نیازهای انجیر ، نحوه کاشت،طریقه پیوند و هرس ،شرایط باردهی میوه و همچنین اصول لازم جهت افزایش عملکرد و کیفیت میوه مطالبی ارائه شد.

توانمند سازی باغداران دشمن زیاری با برگزاری دوره های آموزشی

.

منبع خبر: خبرنورآباد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه