رفتن به بالا
  • دوشنبه - 19 فروردین 1398 - 07:49
  • کد خبر : ۱۱۴۴۲
  • مشاهده :  17 بازدید
  • چاپ خبر : ارزیابی خسارت بارشهای اخیر درحوزه کشاورزی شهرستان رستم / رادیو‌ ممسنی

ارزیابی خسارت بارشهای اخیر درحوزه کشاورزی شهرستان رستم / رادیو‌ ممسنی

به گزارش دیارممسنی , در پی بارش های رگباری شدید و طغیان رودخانه های فهلیان ، سولک ، کره سیاه و شیو در روزهای اخیر در سطح شهرستان رستم تاکنون بیش از ۱۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان به میزان ۲۰ تا ۱۰۰ در صد دچار خسارت و یا تخریب شده اند . در بیشتر […]

به گزارش دیارممسنی , در پی بارش های رگباری شدید و طغیان رودخانه های فهلیان ، سولک ، کره سیاه و شیو در روزهای اخیر در سطح شهرستان رستم تاکنون بیش از ۱۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان به میزان ۲۰ تا ۱۰۰ در صد دچار خسارت و یا تخریب شده اند .
در بیشتر این موارد بالا آمدن سطح آب رودخانه ها منجر به آبگرفتگی یا نابودی سطح وسیعی از مزارع کشاورزی در دو بخش مرکزی و سورنا در سطح شهرستان رستم شده است .
 همچنین سیل به ۳۵ مورد آب بندان منشعب از این رودخانه ها آسیب جدی وارد نموده است . علاوه بر این موجب تخریب یا پر شدن کانال های آبیاری در سطح شهرستان شده است .
بر اساس برآورد اولیه که توسط کارشناسان از مزارع و اراضی کشاورزی در شهرستان صورت گرفته است ، پیش بینی می شود بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال به بخش زیربنایی آب و خاک خسارت وارد شده باشد .
بر اساس برآوردهای مسئول مخاطرات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رستم خسارت اراضی زراعی آبی و دیم به مبلغ ۹۲۵/۱۲۱ میلیارد ریال و تعداد ۱۰۰۰ کلنی زنبور عسل که با خسارت وارد شده به حوزه دام  جمعا ۳ میلیارد ریال می باشد .

به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رستم

منبع خبر: دیارممسنی

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه