رفتن به بالا
  • یکشنبه - 7 آذر 1395 - 01:25
  • کد خبر : ۱۱۵
  • مشاهده :  748 بازدید
  • چاپ خبر : خشونت در برخورد با زنان ورزشکار در شهرستان ممسنی / رادیو ممسنی + عنوان

خشونت در برخورد با زنان ورزشکار در شهرستان ممسنی / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: “خبر نورآباد“ – یادداشت:سوگل پرهیز؛ در ماه های اخیر خبرى مبنى بر تودیع و معارفه ى ریاست اداره ى ورزش و جوانان شهرستان ممسنى بدون هماهنگى با مسئولان،فرماندار شهرستان و ریاست اداره ورزش و جوانان شهرستان و همچنین عدم حضور ایشان در این جلسه،در فضایى بسته منتشر شد که متأسفانه صحت این خبر […]

رادیو ممسنی:

“خبر نورآباد یادداشت:سوگل پرهیز؛ در ماه های اخیر خبرى مبنى بر تودیع و معارفه ى ریاست اداره ى ورزش و جوانان شهرستان ممسنى بدون هماهنگى با مسئولان،فرماندار شهرستان و ریاست اداره ورزش و جوانان شهرستان و همچنین عدم حضور ایشان در این جلسه،در فضایى بسته منتشر شد که متأسفانه صحت این خبر طى ۲۴ساعت در فضاى مجازى و نشریات محلى مورد تأیید مسئولان شهرستان قرارگرفت.در فاصله ی کمتر از یکماه بعد از آن ناشکیبایى جلسه ى تودیع و معارفه ى ریاست اداره ورزش و جوانان در فضایى دوستانه درسالن اداره ورزش و جوانان شهرستان به طور علنى با حضور فرامرزى معاون فرماندار ممسنى،رضایى معاون فرهنگى و امور جوانان ورزش فارس و کادر ادارى اداره ى ورزش و جوانان ممسنى برگزار گردید.
ابهامات:
حال سؤال اینجاست: چه کسى مسئول پاسخگویى به ابهامات و سؤالات افکار عمومى است؟؟ آیا ارزیابى عملکرد قاسم جعفرى درپست ریاست اداره ى ورزش و جوانان ممسنى باعث بروز این برخورد ناشایست شده یا طبق بیانات فرید رضایى معاون فرهنگى و امور جوانان ورزش فارس،این تودیع و معارفه تنها به دلیل محدودیتها و بخشنامه هاى وزارت ورزش و جوانان در استفاده از نیروهاى تخصصى خود وزارتخانه ها مى باشد؟؟؟
و ابهام دیگر اینکه آیا عزل رئیس جدید این اداره بر اساس ارزیابى عملکرد ایشان مى باشد یا تنها بر اساس بخشنامه وزارت ورزش و جوانان و یا اینکه با تغییر موضع نماینده شهرستان بر اساس تعصبات قومى در آینده باز شاهد چنین برخوردهایى خواهیم بود؟؟
همچنین آیا ارزیابى عملکرد رؤساى ادارات درپایان دوره ى ریاست مورد بررسى قرارخواهد گرفت و یا عملکرد ایشان با نظارت و کنترل مسؤلین به صورت دوره اى و چندماه یکبار؟؟
متاسفانه این سؤالات در سایه ى سکوت مسؤلین شهرستان بدون پاسخ خواهد ماند و در خوش بینانه ترین نگاه به این مسئله،ارزیابى عملکرد محدود به ساخت و ساز فیزیکى فضاى ورزشى خواهد بود و برخوردها،هنجارها و ارزشهاى اجتماعى که پایه و اساس ساخت اجتماع هستند نادیده گرفته خواهند شد.
دیدگاه:
علاقه به ورزش در بین بانوان شهرستان ممسنى در زمان گذشته به خاطر تعصبات بى جا،نبود امکانات ورزشى کافى،نداشتن جایگاه مناسب ورزش بین خانواده ها مورد کم لطفى قرارگرفته و امروزه با وجود قابلیتها و پتانسیل هاى موجود و سازگارى با شرایط محیطى نامناسب و تحمل محدودیت ها مورد بى مهرى و سیاست زدگى مسؤلان شهرستان و در حاشیه قرار گرفته است.
نبود امکانات ورزشى ویژه ى بانوان،کمبود فضاى کافى براى فعالیت هاى ورزشى بانوان درمقایسه با آقایان،بى توجهى به درخواست ها و پیشنهادات بانوان ورزشکار با سابقه شهرستان،عدم توجه به حقوق مربیان با حجم وسیعى از داوطلب،کمبود امکانات رفاهى از جمله سرویس بهداشتى،رختکن،توپ و…تنها بخشى از مشکلات ورزش بانوان شهرستان مى باشد. بنده به عنوان یک بانوى ورزشکار نمیتوانم نسبت به مسایل ورزشی شهرستان بی تفاوت باشم و از مسولین محترم شهرستان خواهشمندم نسبت به مسائل ورزشکاران به عنوان حامیان و مبلغان سلامتى اجتماع بى تفاوت نباشند.
خشونت علیه زنان از طرف هرفردى و با هرعنوان و سطح سوادى که باشد، نشان از ضعف درونى و نبود اخلاق و منطق است.یک انسان متمدن هیچ گاه با هم نوع خود خشونت نمی ورزد و زنان هم وظیفه دارند در برابر خشونت کوتاه نیایند.
کوتاه سخن اینکه: پرواضح هست در شهرستان ممسنی چگالی بایستگی از شایستگی بسی بیشتر و اصولا این مسئله همچنان بکر و دست نخورده باقی مانده است.

منبع: خبرنورآباد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه