رفتن به بالا
 • جمعه - 18 فروردین 1396 - 06:14
 • کد خبر : ۴۳۹۶
 • مشاهده :  512 بازدید
 • چاپ خبر : حمله آمریکا به سوریه
فوری فوری

حمله آمریکا به سوریه

ارتش آمریکا در اولین اقدام نظامى علیه ⁧ اسد ⁩، در واکنش به حمله ⁧ شیمیایى ⁩ روز سه شنبه در ⁧ ادلب ⁩، مواضع ارتش ⁧ سوریه ⁩ را با موشک هدف قرار داد.

دقایقی پیش خبرهایی مبنی بر حمله نظامی آمریکا به سوریه شنیده شد. طبق شنیده ها دو ناو جنگی ۵۰ تا ۷۰ موشک شلیک کرده اند.

این اولین اقدام نظامی مستقیم آمریکا و پرزیدنت ترامپ علیه نیروهای بشار اسد است. در دولت اوباما، آمریکا تهدید کرده بود اما اقدامی انجام نداده بودند.

پوشش خبری حمله نظامی آمریکا به سوریه

ارتش آمریکا در اولین اقدام نظامى علیه ⁧ اسد ⁩، در واکنش به حمله ⁧ شیمیایى ⁩ روز سه شنبه در ⁧ ادلب ⁩، مواضع ارتش ⁧ سوریه ⁩ را با موشک هدف قرار داد.

دقایقی پیش خبرهایی مبنی بر حمله نظامی آمریکا به سوریه شنیده شد. طبق شنیده ها دو ناو جنگی ۵۰ تا ۷۰ موشک شلیک کرده اند.

این اولین اقدام نظامی مستقیم آمریکا و پرزیدنت ترامپ علیه نیروهای بشار اسد است. در دولت اوباما، آمریکا تهدید کرده بود اما اقدامی انجام نداده بودند.

این حمله در پی انفجاری که در آن مواد شیمیایی پخش شده بود صورت گرفته، دولت سوریه هرگونه اقدام شیمیایی را رد کرده بود.

شب گذشته، رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به کشته شدن بیش از هشتاد نفر، از جمله تعدادی کودک، در اثر آنچه که حمله شیمیایی توسط نیروهای دولتی سوریه خوانده بود، دستور حمله موشکی به پایگاه شعیرات در استان حمص را صادر کرد.

این پست به روز رسانی می شود.

 

جدیدترین های حمله آمریکا به سوریه
 • 19/01/1396 03:01

  دبیر کل سازمان ملل نیروهای درگیر در سوریه را به خویشتن‌داری دعوت کرد

  آنتونیو گوترس، دبیرکل سازمان ملل متحد، طرف‌های درگیر در بحران سوریه را به خویشتن‌داری دعوت کرده است.دبیر کل سازمان ملل خواسته است تا از هر گونه اقدامی که منجر به عمیق‌تر شدن رنج مردم سوریه می‌شود، پرهیز شود.

 • 19/01/1396 03:01

  نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل

  شورای امنیت سازمان ملل، تا ساعاتی دیگر برای بحث در مورد حمله موشکی آمریکا به سوریه نشستی اضطراری خواهد داشت.روسیه که خواستار برگزاری این نشست شده ، حمله نظامی آمریکا به سوریه را "خصومت بر ضد تمامیت ارضی یک کشور" توصیف کرده است.

 • 19/01/1396 03:01

  صدر اعظم آلمان: حمله هوایی آمریکا به سوریه قابل درک است

  آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، در واکنش به حمله آمریکا به سوریه گفته است: "این حمله‌ با توجه به گستردگی جنایت‌های جنگی در سوریه و رنج کشیدن مردم بی‌گناه قابل درک است."با این حال خانم مرکل تاکید کرده است: "امروز بیش از همیشه بر اهمیت تمرکز بر مذاکرات سیاسی در شورای امنیت سازمان ملل و مذاکرات ژنو پافشاری می‌کنم، تا به یک راه حل سیاسی برای بحران سوریه دست پیدا کنیم."

 • 19/01/1396 03:01

  اردوغان حمله آمریکا به سوریه را ‘مثبت’ اما ناکافی دانست

  رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه، در واکنش به حمله آمریکا به سوریه گفت: "زمان آن رسیده که فارغ از هر چیزى، تنها برای دفاع از حقوق مردم مظلوم سوریه به صورت جدی و محورى اقدام شود."اردوغان حمله هوایی آمریکا به پایگاه نظامی سوریه را یک پیشروی "مثبت" دانست، اما همچنین اظهار کرد که باید "گام‌هایی جدی" برداشته شود.

 • 19/01/1396 03:01

  حمایت کانادا از حمله آمریکا به سوریه

  جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در بیانیه‌اى گفته کشورش کاملا از حمله "محدود و متمرکز بر کاهش توانایى اسد براى حمله شیمیایى" حمایت می‌کند.

 • 19/01/1396 03:01

  جان بولتون: کشورها بهتر است به تعهداتشان در قبال توافق با آمریکا عمل کنند

  جان بولتون، سفیرسابق آمریکا در سازمان ملل به فاکس نیوز گفته است که این حملات تنها در مورد سوریه نیست. به گفته آقای بولتون این حملات نشان می دهد "زمانی که کشورها با آمریکا توافقی دارند، بهتراست به تعهداتشان عمل کنند."

 • 19/01/1396 03:01

  پنتاگون: جنگنده های سوری به شدت آسیب دیده و یا نابود شده‌اند

  وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، گفته است: "ما در حال ارزیابی نتیجه حملات هستیم. برآوردهای اولیه نشان می دهد که این حمله به شدت به جنگنده های سوری، تجهیزات و ساختارهای هوایی در پایگاه هوایی شعیرات خسارت وارد کرده و یا آنها را نابود کرده است. این حمله توان دولت سوریه را در بکارگیری تسلیحات شیمیایی کاهش داده است."

 • 19/01/1396 03:01

  اسد: حمله هوایی ترامپ نابخردانه بود

  دفتر رئیس جمهوری سوریه حمله موشکی آمریکا به یک پایگاه هوایی در مرکز سوریه را "نابخردانه و غیرمسئولانه" خوانده است. "آن چه که آمریکا انجام داد، جز رفتاری نابخردانه و غیرمسئولانه نیست که تنها کوته بینی و بی بصیرتی سیاسی و نظامی را نسبت به واقعیت نشان می دهد."

 • 19/01/1396 03:01

  واکنش ظریف به حمله آمریکا به سوریه

  محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در یک رشته توییت‌ به حمله آمریکا به سوریه و حمله شیمیایی ادلب واکنش نشان داده است:ایران به عنوان قربانی سلاح کشتار جمعی شیمیایی ( در دوران حکومت صدام در دهه ۱۹۸۰) استفاده از هرگونه تسلیحات شیمیایی را توسط هرکسی علیه هر کسی محکوم می کند.آمریکا به صدام در استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه ایران در دهه ۸۰ میلادی کمک کرد؛ سپس با ادعای نادرست در اختیار داشتن تسلیحات شیمیایی به نیروی نظامی متوسل شد: اولین بار در سال ۲۰۰۳ میلادی و حال در سوریه.حتی دو دهه پس از حملات یازده سپتامبر، ارتش آمریکا در طرفی می‌جنگد که القاعده و داعش در یمن و سوریه. حال زمان آن رسیده که دست از هیاهو و کتمان واقعیت بردارد.

 • 19/01/1396 02:01

  روسیه: دفاع از حریم هوایی سوریه تقویت می‌شود

  وزارت دفاع روسیه گفته است دفاع از حریم هوایی سوریه پس از حمله هوایی نیروهای امریکایی به پایگاه هوایی شعیرات تقویت خواهد شد. ایگور کناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه به خبرنگاران گفت: "برای محافظت از حساس ترین زیرساخت ها در سوریه، در آینده نزدیک برای تقویت و افزایش تاثیر دفاع هوایی نیروهای مسلح سوریه طیف وسیعی از اقدامات اتخاذ خواهد شد". آقای کناشنکوف تاثی حمله موشکی آمریکارا بسیار پایین توصیف کرد. به گفته او بر اساس داده های سیستم های نظارتی روسیه تنها ۲۳ موشک به پایگاه نظامی سوریه اصابت کرده است و ۳۶ موشک دیگر به هدف نخورده‌اند. سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفته است حمله موشکی آمریکا به پایگاه هوایی سوریه روزها پیش از حمله شیمیایی خان شیخون برنامه ریزی شده و انگیزه آن تنها دلایل سیاسی داخلی است.

 • 19/01/1396 02:01

  حمله آمریکا به سوریه؛ افزایش قیمت نفت و طلا

  قیمت نفت بسرعت در پی حمله آمریکا به سوریه افزایش یافت. ممکن است سوریه یکی از صادرکنندگان نفت نباشد، اما سرمایه گذاران هرگونه مشکل در منطقه را تهدیدی بالقوه برای منابع نفت ارزیابی می کنند. هرچند درحال حاضر قیمت نفت اندکی کاهش یافته، اما در نهایت قیمت هر بشکه نفت هنوز حدود ۱٫۵ درصد افزایش نشان می داد. قیمت طلا هم افزایش چشمگیری داشته است.

 • 19/01/1396 02:01

  توسک: اتحادیه اروپا با آمریکا همکاری می‌کند

  دونالد توسک، رئیس شورای اروپا، گفته است حملات آمریکا بر ضرورت یافتن راه حلی در مقابل حملات شیمیایی بی‌رحمانه تاکید دارد. اتحادیه اروپا با همکاری آمریکا به این اقدامات وحشیانه در سوریه پایان می‌دهد.

 • 19/01/1396 02:01

  وزارت دفاع روسیه: از ۵۹ موشک تنها ۲۳ موشک به پایگاه هوایی سوریه اصابت کرد

  خبرگزاری رویترز به نقل از وزارت دفاع روسیه گفته است که از ۵۹ موشک آمریکایی که به پایگاه هوایی شعیرات در سوریه شلیک شد تنها ۲۳ موشک به هدف اصابت کرد و ۳۶ موشک دیگر مشخص نیست که به کجا اصابت کرده است.

 • 19/01/1396 02:01

  فرانسوا اولاند: حمله آمریکا به سوریه پاسخ به استفاده از تسلیحات شیمیایی بود

  فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه گفته است حملات هوایی آمریکا در سوریه پاسخ این کشور به استفاده دولت بشار اسد از تسلیحات شیمیایی بود. او خواستار اقدامات بیشتراز طریق سازمان ملل شده است.

 • 19/01/1396 02:01

  لاوروف: تلفاتی از نیروهای روسیه در سوریه گزارش نشده

  سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه گفته است که اطلاعاتی مبنی بر هرگونه تلفاتی در بین پرسنل نظامی این کشور ندارد.

 • 19/01/1396 02:01

  برای دیدن همه خبرها و پوشش خبری حمله آمریکا به سوریه کلیک کنید.

  دولت لهستان از حمله هوایی آمریکا به پایگاه هوایی سوریه حمایت کرد. سخنگوی دولت لهستان گفته است که بشار اسد با استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه غیرنظامیان قوانین را نقض کرده است. او افزود: " امیدواریم که این اقدام آمریکا اوضاع را با ثبات کند."دولت سوریه همواره ادعا استفاده از تسلیحات شیمایی را رد کرده است را رد کرده است.

 • 19/01/1396 02:01

  واکنش چین به حمله آمریکا به سوریه

  چین خواستار خویشتنداری در برخورد با درگیری ها در سوریه شد. به گفته یکی از سخنگویان وزارت خارجه چین ضروری است که از وخیم تر شدن بیشتر اوضاع خودداری شود. چین تاکید کرده که مخالف استفاده از هرگونه تسلیحات شیمیایی تحت هر شرایطی است. حمله موشکی آمریکا به پایگاهی هوایی در سوریه در حالی صورت گرفته که دونالد ترامپ میزبان شی جینگ پینگ، رئیس جمهور چین است.

 • 19/01/1396 02:01

  گزارش خبرنگار روسیه از پایگاه هوایی شعیرات در سوریه

  ایوگنی پودوبنی، یکی از گزارشگران کانال خبری ۲۴ روسیه که توانسته به داخل پایگاه هوایی شعیرات سوریه دسترسی داشته باشد، گفته که همه هواپیماهای مستقر در این پایگاه نابود نشده اند. گزارشات اولیه حاکی است که ۹ هواپیما در جریان این حمله سوخته اند.

 • 19/01/1396 02:01

  دونالد ترامپ: حمله موشکی به سوریه در جهت منافع ملی آمریکا صورت گرفت

  دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفته است که این کشور در جهت منافع ملی و برای جلوگیری از استفاده از تسلیحات شیمیایی عمل کرده است. آقای ترامپ افزود که موشک‌های آمریکا پایگاهی را هدف قرار داد که از آن جا دولت سوریه حمله شیمیایی وحشتناکی را علیه مردم بی گناه انجام داد. آمریکا صبح امروز از دو ناو جنگی مستقر در مدیترانه ۵۹ موشک به سوی پایگاهی در حمص پرتاب کرد.

 • 19/01/1396 02:01

  استاندار حمص: تعجبی ندارد آمریکا از تروریسم حمایت کند

  استاندار حمص در مورد حمله موشکی آمریکا به پایگاهی در این استان گفته است که او از حمایت آمریکا و اسرائیل از تروریسم تعجب نمی کند. او همچنین تاکید کرد که اقدامات دولت سوریه متوقف نمی شود.

 • 19/01/1396 02:01

  واکنش ارتش سوریه

  ارتش سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که شش نفر در حمله موشکی آمریکا به پایگاه‌ هوایی شعیرات در حمص سوریه کشته شدند. ارتش سوریه گفته است که واکنش او به این حمله، ادامه “سرکوب تروریسم” و احیای “صلح و امنیت در تمام سوریه” خواهد بود.   برای دیدن همه خبرها و پوشش خبری حمله آمریکا […]

 • 19/01/1396 02:01

  بریتانیا از حمله موشکی آمریکا به سوریه حمایت کرد

  مایکل فالون، وزیر دفاع بریتانیا حمایت کامل این کشوررا از حمله موشکی آمریکا به پایگاهی هوایی در سوریه اعلام کرد. آقای فالون گفته که از بریتانیا برای همکاری نظامی کمکی خواسته نشد، اما به آنها در مورد تصمیم به حمله اطلاع داده شد. وزیر دفاع بریتانیا همچنین افزود که "این اقدامی بسیار محدود و مناسب بود".

 • 19/01/1396 02:01

  اقدام روسیه در واکنش به حمله آمریکا سوریه

  روسیه اعلام کرد که توافق با ارتش آمریکا در مورد هماهنگی عملیات هوایی در خاک سوریه را تعلیق کرد.سخنگوی اردوغان حمله آمریکا به پایگاه سوریه را پاسخی مناسب به حمله علیه غیرنظامیان عنوان کرد و بار دیگر خواهان برقراری مناطق امن شد.

 • 19/01/1396 02:01

  حمایت کامل عربستان از حمله آمریکا

  وزارت خارجه عربستان سعودی با صدور بیانیه‌ای، حمایت کامل دولت آن کشور از اقدام آمریکا علیه مراکز نظامی دولت سوریه را اعلام کرد.

 • 19/01/1396 02:01

  اسرائیل: پیام حمله به سوریه در تهران و پیونگ‌یانگ شنیده شود

  بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، گفت که "دونالد ترامپ هم در حرف و هم در عمل پیامی صریح و موثر فرستاد با این مضمون که استفاده و گسترش اسلحه شیمیایی تحمل نخواهد شد."آقای نتانیاهو از این اقدام حمایت کرد و گفت "اسرائیل امیدوار است که این پیام نشان‌دهنده عزمی قاطع در برابر اقدامات هولناک رژیم اسد باشد و نه تنها در دمشق، بلکه در تهران، پیونگ یانگ [پایتخت کره شمالی] و سایر نقاط هم شنیده شود."

 • 19/01/1396 02:01

  سوریه تکذیب کرد ترکیه رد کرد

  مقامات سوری مسئولیت حمله روز سه‌شنبه به خان شیخون را تکذیب کردند و روسیه هم گفت که نیروی هوایی سوریه به یک انبار مهمات و کارگاه اسلحه‌سازی شورشیان حمله کرده بود که محل انبار تسلیحات شیمیایی بود و انفجار این انبار باعث تلفات غیرنظامیان شد. روز گذشته، مقامات ترکیه گفتند که بررسی زخمی‌های حمله خان شیخون و کالبدشکافی اجساد قربانیان تایید کرده است که علیه آنان اسلحه شیمیایی به کار رفته و افزودند که دولت سوریه عامل این حمله بوده است.

 • 19/01/1396 02:01

  تلویزیون دولتی سوریه: سوریه “قربانی تجاوزگری آمریکا”

  سخنگوی فرماندهی ارتش سوریه حمله آمریکا را مغایر قوانین بین‌المللی و هدف از آن را تضعیف توان نظامی سوریه توصیف کرده و گفته است که نتیجه آن، "عزم راسخ مردم سوریه برای ادامه مبارزه علیه تروریسم است."پیشتر، خبرگزاری دولتی سوریه به نقل از استاندار حمص، محل پایگاه هوایی شعیرات، گزارش کرده بود که حمله موشکی آمریکا تلفاتی داشته اما آماری را در این زمینه ذکر نکرد. استاندار حمص گفت که بخشی از پایگاه آتش‌ گرفته و تعدادی از زخمی‌های این حمله دچار سوختگی شدید شده‌اند و ارزیابی خسارات وارده به پایگاه مدتی به طول خواهد انجامید.استاندار حمص گفته است که "هدف قرار دادن پایگاه نظامی سوریه اقدامی قابل تقبیح است" و افزوده که نیروهای مستقر در این پایگاه "نقشی اساسی در حمایت از عملیات علیه گروه دولت اسلامی در منطقه پالمیرا داشته‌اند و این حمله به منافع داعش خدمت کرده است."تلویزیون دولتی سوریه با پخش خبر حمله موشکی به پایگاه هوایی در حمص، گفت که سوریه "قربانی تجاوزگری آمریکا" شده است.

 • 19/01/1396 02:01

  حمله موشکی آمریکا به سوریه ‘تلفاتی داشته است’

  مقامات سوریه حمله موشکی آمریکا به یک پایگاه هوایی دولتی در مرکز آن کشور را تایید کرده و گفته‌اند این حمله شش کشته برجای گذاشته است. بامداد جمعه، ۱۸ فروردین (۷ آوریل)، خبرگزاری دولتی سوریه با انتشار یک بیانیه رسمی، حمله موشکی آمریکا به یک پایگاه هوایی این کشور را تایید کرد و به نقل از مقامات محلی، از تلفات این حمله خبر داد. در اطلاعیه‌ای که به نقل از "یک منبع نظامی" سوریه منتشر شده آمده است که "سحرگاه امروز، جمعه، یکی از پایگاه‌های هوایی ما در نواحی مرکزی کشور هدف حمله موشکی ایالات متحده قرار گرفت و تلفاتی برجای گذاشت و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، اعلام کرد که کشور او این حمله را انجام داده است."

 • 18/01/1396 09:01

  تایید خبر حمله و تجاوز خواندن حرکت آمریکا

  تلویزیون دولتی سوریه نیز گزارش داد که موشک‌های آمریکایی چندین منطقه نظامی را مورد اصابت قرار دادند و این اقدام را "تجاوز" به خاک خود دانست. این حمله هوایی به پایگاه هوایی الشعیرات انجام شد که مقامات آمریکایی‌ ادعا می‌کنند حمله شیمیایی ادلب از آن‌جا صورت گرفته است.

 • 18/01/1396 06:01

  دلایل ترامپ برای حمله به سوریه

  ترامپ به خاطر حادثه «خان شیخون»، گفت که بشار اسد جان مردان، زنان و کودکان بی‌دفاع را با استفاده از جنگنده‌های و تسلیحات موجود در این پایگاه هوایی گرفته و حمله موشکی آمریکا، به تلافی حمله به خان شیخون صورت گرفته است.

 • 18/01/1396 06:01

  در قفس مانده ام اما روح من در قفس جای ندارد

  مرد سوری پس از حمله شیمیایی به شهر "خان‌شیخون" در استان ادلب سوریه، جنازه پرنده مرده‌اش را از قفس خارج می‌کند.

 • 18/01/1396 06:01

  توییت و توجیه ترامپ از حمله به سوریه

  دونالد ترامپ: حمله به سوریه در راستای منافع حیاتی امنیت ملی ما بود.

 • 18/01/1396 06:01

  متمدن باشید، سخن ترامپ

  دونالد ترامپ ⁩ از کشورهاى «متمدن» خواست براى پایان دادن به «قتل عام و خونریزى» در ⁧ سوریه ⁩، به آمریکا بپیوندند. آمریکا ساعاتى پیش ده ها موشک کروز به سمت یک پایگاه ارتش سوریه پرتاب کرد.

 • 18/01/1396 06:01

  فاکس نیوز تایید کرد

  شبکه خبری فاکس‌نیوز از آماده‌باش ناوهای جنگی «یواس‌اس راس» و «یواس‌اس پورتر» در شرق دریای مدیترانه برای حمله به خاک سوریه در صورت نیاز خبر داد.ارتش آمریکا در اولین اقدام نظامى علیه ⁧ اسد ⁩، در واکنش به حمله ⁧ شیمیایى ⁩ روز سه شنبه در ⁧ ادلب ⁩، مواضع ارتش ⁧ سوریه ⁩ را با موشک هدف قرار داد.آمریکا با ۷۰ موشک تام هاوک به پایگاه هوایی حمله کرد

Load More

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه