رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 31 خرداد 1396 - 12:34
  • کد خبر : ۶۰۸۸
  • مشاهده :  210 بازدید
  • چاپ خبر : خیز جهادی برکت برای اشتغال‌زایی در فارس / رادیو ممسنی + عنوان

خیز جهادی برکت برای اشتغال‌زایی در فارس / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: نماینده‌ی مردم شیراز با اشاره به اقدامات بنیاد برکت، وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در استان فارس، گفت: مشارکت در ۷ طرح توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی و پروژه‌های بزرگی هم‌چون کارخانه‌ی فولاد زرین‌دشت نقش بسزایی در افزایش تولید و اشتغال‌زایی و توسعه‌ی مناطق محروم استان داشته است. حجم کل سرمایه‌گذاری در […]

رادیو ممسنی:

نماینده‌ی مردم شیراز با اشاره به اقدامات بنیاد برکت، وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در استان فارس، گفت: مشارکت در ۷ طرح توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی و پروژه‌های بزرگی هم‌چون کارخانه‌ی فولاد زرین‌دشت نقش بسزایی در افزایش تولید و اشتغال‌زایی و توسعه‌ی مناطق محروم استان داشته است. حجم کل سرمایه‌گذاری در این ۷ طرح بالغ بر ۱۵۱۶ میلیارد ریال و میزان ایجاد ظرفیت اشتغال ۳۹۷۰ نفر بوده است.

به گزارش نورآنلاین، علی اکبری با تقدیر از تلاش‌ها و زحمات بنیاد برکت برای عمران و توسعه‌ی مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته، اظهار داشت: در استان فارس واقعاً اقدامات ارزشمند و قابل تحسینی از سوی این بنیاد انجام گرفته است که نمی‌توان به راحتی از کنار آن گذشت.

وی برنامه‌ی ساخت و تجهیز ۵۲ مدرسه و بهره‌برداری از ۲۸ واحد آموزشی در مناطق محروم و روستایی شهرستان‌های مختلف استان فارس از جمله جهرم، لارستان، لامرد، داراب، اقلید، کازرون،آباده، ممسنی، نی‌ریز، استهبان، فسا، فیروزآباد و خرامه را مورد اشاره قرار داد و افزود: مدارس برکت از مناسب‌ترین تجهیزات کمک آموزشی و بهترین استانداردهای ساخت اماکن آموزشی برخوردار است که مطمئناً این امر به افزایش سطح علمی و ایجاد آینده‌ی درخشان کشور کمک شایانی خواهد کرد.

نماینده‌ی مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این‌که باید با نگاهی جهادی به مانند بنیاد برکت در جهت رفع مشکلات مردم مناطق محروم اقدام کرد، گفت: نگاه خیرخواهانه و جهادی بنیاد برکت مطمئناً می‌تواند وسیله‌ای برای امیدواری مردم مناطق محروم برای پیشرفت و آبادانی باشد، چراکه قریب به اتفاق مردم مناطق محروم انسان‌های سخت‌کوش و تلاش‌گری هستند.

وی با اشاره به ساخت مراکز فرهنگی مذهبی مانند کتاب‌خانه و مسجد، اجرای طرح‌های زیربنایی و احداث مراکز بهداشتی و درمانی در استان فارس، تصریح کرد: مردم مناطق روستایی و عشایریی اکثرا جزو مناطق محروم هستند و با این‌گونه فعالیت‌های خالصانه می‌توان نسبت به برطرف کردن مشکلات آن‌ها اقدامات مناسبی را انجام داد.

اکبری با بیان این‌که روستاهای استان با مشکلاتی هم‌چون کمبود مدرسه و مراکز بهداشتی و بیکاری مواجه هستند، گفت: توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی در مناطق محروم، می‌تواند از مهم‌ترین برنامه‌های بنیاد برکت برای رشد اقتصادی این مناطق باشد.

نماینده‌ی مردم شیراز تأسیس کارخانه‌ی ذوب فولاد و تولید نورد آلومینیوم در یکی از مناطق محروم زرین‌دشت طی سال گذشته را در کنار اجرای طرح‌های پرورش گل رز، تولید محصولات لبنی، لمینیت و پارکت، آلفا سلولز و فلاف پالپ، فرآورده‌های نسوز و سنگ مرمریت مورد اشاره قرار داد و افزود: راه‌اندازی این مراکز کمک فراوانی برای اشتغال جوانان کرده است.

وی در پایان تأکید کرد: مجمع نمایندگان استان فارس به‌طور کامل آمادگی دارد که با هم‌فکری و تعامل با بنیاد برکت نسبت به برطرف کردن محرومیت و آبادانی استان مشارکت لازم را داشته باشد.

پایان گزارش/ فرارو

    منبع: نورآنلاین

    اخبار مرتبط


    ارسال دیدگاه