رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 4 مرداد 1396 - 02:32
  • کد خبر : ۶۴۵۵
  • مشاهده :  1918 بازدید
  • چاپ خبر : ایا سخنگوی کاخ سفیداصالتا نورابادی هست؟ / رادیو ممسنی + عنوان

ایا سخنگوی کاخ سفیداصالتا نورابادی هست؟ / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: پس از انتشار خبری مبنی بر انتصاب سارا سندرز به عنوان سخنگوی کاخ سفید مطلبی به عنوان نورابادی بودن خانم سندرز در شبکه های اجتماعی شهرستان های ممسنی و رستم به سرعت در حال انتشار است. “خبر نورآباد“ –سرویس اجتماعی:پس از انتشار خبری مبنی بر انتصاب سارا سندرز به عنوان سخنگوی کاخ سفید […]

رادیو ممسنی:

پس از انتشار خبری مبنی بر انتصاب سارا سندرز به عنوان سخنگوی کاخ سفید مطلبی به عنوان نورابادی بودن خانم سندرز در شبکه های اجتماعی شهرستان های ممسنی و رستم به سرعت در حال انتشار است.

“خبر نورآباد –سرویس اجتماعی:پس از انتشار خبری مبنی بر انتصاب سارا سندرز به عنوان سخنگوی کاخ سفید مطلبی به عنوان نورابادی بودن خانم سندرز در شبکه های اجتماعی شهرستان های ممسنی و رستم به سرعت در حال انتشار است.

در این متن امده است: سارا سندرز (به انگلیسی: Sara senders) (زادهٔ ۴ ژوئن ۱۹۸۰) سیاستمدار ایرانی الأصل، زاده نوراباد ممسنى می‌باشد،

سارا سندرز تا اواخر دوران جوانی در ایران اقامت داشت، سپس برای ادامه تحصیلات در دانشگاه جورج واشینگتن ایالات متحده آمریکا پذیرفته شد، وی در دانشگاه با یکی از ورزشکاران بنام ایرانی مقیم آمریکا به نام شکرالله سلیمانی (به انگلیسی: shokralah solaimani) (زادهٔ ۱۱ سبتامبر ۱۹۷۷) آشنا شد، که پس از مدتی این آشنایی زمینه ساز زندگی مشترک آنها شد. همسر ایشان پس از مدتی به دلیل مسائل سیاسی از آمریکا دیپورت شد، و به ایران برگشت.

سارا سندرز با وجود علاقه فراوان به زندگی مشترکش با شکرالله سلیمانی حاضر به برگشت به ایران نشد؛ و پس از مدتی از ایشان طلاق گرفت؛ و در سال ۲۰۱۰ با سیاست مدار معروف آمریکایی به نام Bryan Chatfield Sanders ازدواج کرد.

گفته می‌شود سندرز از همسر ایرانی خود یک فرزند پسر به نام سینا (sina sarpok) دارد؛ که هم اکنون با پدرش شکرالله سلیمانی در ایران زندگی می‌کند. شکرالله بعد از برگشت به ایران گوشه عزلت اختیار کرد، و دنیای سیاست را بوسید و کنار گذاشت؛ و هم اکنون در ویلای شخصی خود در روستای زیبای کنگرستان مشغول کشاورزی و دام پروری و شکار کبک است.
تحصیلات

سندرز مدرک کارشناسی خود را در رشته حقوق بین‌الملل و مطالعات خاورمیانه از دانشکده امور بین‌الملل دانشگاه جورج واشینگتن دریافت کرد. وی سپس تحصیلات کارشناسی ارشد خود را در مطالعات ایران در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی با موفقیت به اتمام رساند. او به چندین زبان، از جمله فارسی، لری، ترکی و عربی مسلط است.

وی فارغ التحصل رشته حقوق بین‌الملل از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و کارشناس ارشد مسائل خاورمیانه است.

وی هم اکنون مشاور ارشد ریاست جمهوری آمریکا (ترامپ) و سخنگوی بخش فارسی وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا می‌باشد. وی به مسائل اجتماعی و فرهنگی اقوام ایرانی علاقه وافری داشته، که از وی در این زمینه کتابی به نام تاریخ عشایر زرآورد به چاپ رسیده است.
نام‌گذاری خیابانی در شهر نورآباد ممسنی به نام سندرز
در تاریخ ۱۶ مارس ۲۰۱۶ میلادی، یکی از خیابان‌های شهر نورآباد ممسنی (قلعه کهنه) در ایران تغییر نام یافت و به نام «سارا سندرز»، سیاستمدار ایرانی الأصل آمریکا نام‌گذاری شد. شهر نورآباد ممسنی در نزدیکی شیراز واقع شده‌است و اولین شهر با اهمیت دانشگاهی در این کشور محسوب می‌شود.

شایان ذکر است موضوع نامگذاری خیابان به نام وی فقط در ویگی پدیا منتشر شده است.

منبع: خبرنورآباد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه