رفتن به بالا
  • یکشنبه - 14 آذر 1395 - 17:11
  • کد خبر : ۶۴۸
  • مشاهده :  840 بازدید
  • چاپ خبر : جزئیات برق گرفتگی منجر به فوت نیروی کار ازاد در یکی از مدارس ممسنی / رادیو ممسنی + عنوان

جزئیات برق گرفتگی منجر به فوت نیروی کار ازاد در یکی از مدارس ممسنی / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: “خبر نورآباد“ – سرویس حوادث:بر اساس گزارش های دریافتی و اخبار منشر شده در کانال تلگرامی سایتهای محلی شهرستان ممسنی صبح امروز یک خانم که بعنوان نیروی کار آزاد در یکی از مدارس غیردولتی شهر نورآباد بکار گرفته شده بود بعلت برق گرفتگی جان باخت. شایان ذکر است وی مشغول شستشوی حیاط مدرسه […]

رادیو ممسنی:

“خبر نورآباد سرویس حوادث:بر اساس گزارش های دریافتی و اخبار منشر شده در کانال تلگرامی سایتهای محلی شهرستان ممسنی صبح امروز یک خانم که بعنوان نیروی کار آزاد در یکی از مدارس غیردولتی شهر نورآباد بکار گرفته شده بود بعلت برق گرفتگی جان باخت.
شایان ذکر است وی مشغول شستشوی حیاط مدرسه بود که با پاشیدن آب روی بدنه کولر، دچار برق گرفتگی شده و در دم جان باخته است.

همچنین در متن خبر منتشر شده از کانال نورانلاین امده است؛دو سال پیش نیز در یکی از مدارس منطقه ماهور میلاتی یک دانش آموز در اولین روز مهرماه به علت برق گرفتگی جانباخته بود!
لازم به ذکر است تعداد مدارسی که در شهرستان از نیروی کار ازاد استفاده میکنند محدود به مدارس غیر انتفاعی نبوده و تعدادی از مدارس دولتی را نیز شامل میشوند.

در این خصوص اقای پناهی از اموزش و پرورش ضمن تایید خبر بیان داشت؛ انتخاب نیروی کار ازاد مدارس دولتی زیر نظر اموزش و پرورش بوده و در مدارس غیر انتفاعی این موضوع مربوط به مسئول مدرسه بوده که چه کسی را جهت کار ازاد انتخاب کنند.

وی بیان داشت بکارگیری نیروی کار ازاد در تعدادی از مدارس دولتی ممسنی نیز وجود داشت که بیمه نبودند و دستور تخلیه انها از مدارس را داه ایم و از این پس دیگر از نیروی کار ازاد استفاده نخواهیم کرد.

پناهی در مورد وضعیت بیمه بانوی فوت شده اظهار داشت: در مدارس غیر دولتی میتوانیم بر وضعیت ساختمانها نظارت کنیم ولی موضوع بیمه به مسئول مدرسه و نیروی کار ازاد بستگی دارد که چگونه با هم به توافق رسیده باشند.

مدیر مدرسه مورد نظر نیز در پاسخ به خبرنگار “خبر نوراباد” بیان کرد: در این مورد اجازه اظهار نظر ندارد.

به گزارش ” خبر نوراباد” حال باید دید که وضعیت بیمه این خانم چگونه بوده و رسیدگی به این موضوع از سوی مسئولان چه روندی را طی خواهد کرد. لزوم تشکیل کمیته نظارت بر ایمنی مدارس ممسنی و نصب علائم هشدار دهنده و برگزاری دوره های توجیهی نیروهای خدمتکار به مسئولین پیشنهاد میگردد.

همچنین یک مقام مسئول در اداره کل اموزش پرورش فارس در این خصوص بیان داشت: بکارگیری نیروی ازاد به عنوان خدمه بدون بیمه کردن انها و چرداخت حقوق غیره قانونی میباشد.

در پایان ضمن عرض تسلیت به خانواده جان باخته این حادثه از پاسخگویی مسئولین تشکر میکنیم.

منبع: خبرنورآباد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه