رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 20 مهر 1396 - 01:45
  • کد خبر : ۷۳۲۴
  • مشاهده :  98 بازدید
  • چاپ خبر : زیبا سازی شهر نوراباد به هنرمندان بومی سپرده خواهد شد؟ / رادیو ممسنی + عنوان

زیبا سازی شهر نوراباد به هنرمندان بومی سپرده خواهد شد؟ / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: خوشبختانه شورای شهر نیز از این پیشنهاد استقبال کرده اند و مطمئنا با اعتماد به هنرمندان شهرستان می توان خیابانی توریستی و با شرایط جذب گردشگر مهیا کرد. “خبر نورآباد“ – سرویس اجتماعی:افشین یوسفی مدیر خانه فرهنگ ممسنی که با مجوز رسمی زیر نظر اداره فرهنگ ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی میباشد در این […]

رادیو ممسنی:

خوشبختانه شورای شهر نیز از این پیشنهاد استقبال کرده اند و مطمئنا با اعتماد به هنرمندان شهرستان می توان خیابانی توریستی و با شرایط جذب گردشگر مهیا کرد.

“خبر نورآباد سرویس اجتماعی:افشین یوسفی مدیر خانه فرهنگ ممسنی که با مجوز رسمی زیر نظر اداره فرهنگ ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی میباشد در این خصوص بیان داشت: زیباسازی منظر شهری به عنوان یکی از مولفه های امنیت بصری و روانی شهروندان است علی رغم اجرای پروژه های قابل توجه در سال های اخیر ، مسئله زیباسازی فضای شهری بایستی بیش از پیش مورد توجه شهرداری قرار گیرد.

خوشبختانه هنرمندان ممسنی توانمندی ارائه آثاری در حد بین المللی و به صورت چند بعدی را دارند که یکی از هنرمندان نمونه شهرستان آقای حامد دارابی است و با خلق آثار زیبا در خیابان های شهر می تواند این را اثبات کند.

خوشبختانه شورای شهر نیز از این پیشنهاد استقبال کرده اند و مطمئنا با اعتماد به هنرمندان شهرستان می توان خیابانی توریستی و با شرایط جذب گردشگر مهیا کرد.
خانه فرهنگ نیز با همین هدف تشکیل شده است تا مکانی برای پرورش و معرفی هنرمندان بومی باشد.

علاوه بر اجرای طرح های روز دنیا می توانند آثاری با سنخیت های بومی نیز تولید کنند.

زیباسازی شهری فرآیندی است که هنرمند در آن می تواند فرهنگ ها، ارزش‌ها و باورهای جامعه را در معرض دید عموم قرار دهد.

به اعتقاد وی؛ استفاده از نمادهای شهری متناسب با فرهنگ اصیل و بومی منطقه نظیر ایجاد المان های احداث شده در بلوارها و خیابان ها سبب می شود علاوه بر زیباسازی سیمای شهری ، ارتباط موثر بصری نیز حاصل شود.

از طرفی ارائه طرح های بروز بین المللی می تواند مناطق مختلف شهر را به عنوان یک مرکز توریستی و با قابلیت جذب گردشگر تعریف کند.

اینگونه اقدامات علاوه بر انبساط خاطر شهروندان، مورد استفاده آنان نیز قرار می‌گیرد. همچنین فرایند زیباسازی باعث ساماندهی، بهسازی و احیای اماکن، معابر، میادین و یادمان‌های تاریخی و فرهنگی می‌ شود.

یوسفی تاکید کرد: انتظار می رود در این راه از هنرمندان بومی شهرستان استفاده شود توانمندی هنرمنرمندان بومی علاوه بر ارتقای زیبایی منظر شهری و کیفیت محیطی ، انتقال دهنده هویت شهری در اذهان مردم باشد.

منبع: خبرنورآباد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه