رفتن به بالا
  • جمعه - 28 مهر 1396 - 14:34
  • کد خبر : ۷۳۷۰
  • مشاهده :  131 بازدید
  • چاپ خبر : آشنایی با اولین شهید ممسنی و رستم+عکس / رادیو ممسنی + عنوان

آشنایی با اولین شهید ممسنی و رستم+عکس / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: جنگ بالاخره به طور رسمی شروع گردید و شهید هم در خوزستان به همراه دیگر سربازان امام زمان (عج) آماده رزم بودند. اما بالاخره عمر شهید کفاف نداد و تنها پس از ۲۳ روز بعد از شروع جنگ تحمیلی در حمله هوایی دشمن خصم به پادگان اهواز به همراه شهیدی دیگر از خانواده […]

رادیو ممسنی:

جنگ بالاخره به طور رسمی شروع گردید و شهید هم در خوزستان به همراه دیگر سربازان امام زمان (عج) آماده رزم بودند. اما بالاخره عمر شهید کفاف نداد و تنها پس از ۲۳ روز بعد از شروع جنگ تحمیلی در حمله هوایی دشمن خصم به پادگان اهواز به همراه شهیدی دیگر از خانواده انصاری هدایت اله انصاری در سال ۱۳۵۹ به شهادت رسیدند.

“خبر نورآباد سرویس اجتماعی:شهید علی انصاری در ۱۷شهریور ماه ۱۳۳۹ در روستای مراسخون علیاء از توابع شهرستان ممسنی استان فارس به دنیا آمدند. خانواده شهید، خانواده ای مذهبی و دارای اعتقادات پاک دینی بودند. طایفه انصار به نقل از گفته های تاریخی و باورهای مرسوم، با تبعید سیاسی امام هشتم شیعیان توسط حکومت عباسی به شهر طوس و به دنبال آن امام همام (ع)، به دنبال حضرت و به صورت مخفیانه و آشکار به خاک ایران مهاجرت نمودند.اسلام واقعی براساس فطری بودن آن و داشتن زمینه در نهاد پاک طینت مردم ایران، خیلی زود پذیرش یافه و آن حدیث مشهور نبوی خطاب به سلمان فارسی که پیامبر فرمودند به زود تحقق پذیرفت. می توان گفت اسلام در حجاز متولد، ولی در ایران رشد و نمو یافت. انصار نیاکان شهید علی انصاری، با مهاجرت به ایران، در استانهایی مانند فارس، خوزستان و… با رضایت بومی های قدیم ساکن شدند. چون اگر بومی ها مخالفتی داشتند، با همدستی و دشمنی حکومت و حاکمان وقت آن زمانها تاکنون آثاری از این طایفه در این مرز و بوم نبود.
امیرایوب انصاری از بزرگ اجداد و نیاکان طایفه انصاری است که قبرستان به صورت یک مکان مذهبی در روستایی به همین نام واقع در حد کیلومتری شمال غربی نورآباد ممسنی، واقع در رشته کوههای زاگرس، محلی برای زیارت و نذر و نیاز مردم طایفه و دیگر مومنان صدیق می باشد. به عبارتی قبرستان مانند یک امام زاده و مکانی مقدس برای مردم بومی و حتی دیگر انصاریهای خارج از استان و دارای ضریح و و بارگاه ملکوتی است. به هر حال شهید انصاری در خانواده ای از این طایفه در روستای مراسخون علیاء، از مهمترین و بزرگترین روستاهای انصاری نشین شهرستان ممسنی پا به طبیعت دنیایی گذاشت. شغل خانواده کشاورزی و در کنار آن دامپروری بوده است در آن زمان کشاورزی با توجه به امکانات، شغل سخت و طاقت فرسا بوده دامپروری هم راحت تر از کشاورزی نبود.
شهید در ایام کودکی به پدر و مادر خود کمک می کردند. بدون یاری و کمک اهل خانواده با هم، با هم زندگی به سختی پیش می رفت. همیاری نمودن اهل خانواده ها در آن زمان نیاز روستائیان بوده است. دوران تحصیل شهید انصاری: شهید پس از رسیدن به سن مدرسه در سال ۱۳۴۶ در دبستان ابتدایی روستا مشغول به تحصیل شدند.
این شهید عزیز از همان ایام کودکی دارای صفات برجسته و روحیات اخلاقی پسندیده بودند به طوری که برای دوستان و آشنایان همانند اهل خانواده خیلی دوست داشتنی بوده و جذابیت خاصی داشت. با پایان دوره دبستان به سال ۱۳۵۱ این شهید والا مقام برای ادامه تحصیل به همراه بعضی اقوام راهی بهبهان در استان خوزستان گردید و در یکی از مدارس راهنمایی آن شهر به نام فخر بابائی درس خواندن را ادامه دادند. کلاس اول و دوم راهنمایی را با پشتکار و جدیت و در هجرت به پایان رساند. با اتمام دوره راهنمایی، شهید انصاری از سال ۱۳۵۴ وارد دبیرستان ایزدی شده این دبیرستان بعد از انقلاب به نام شهید ایزدی مانده است. و تا سال ۱۳۵۸ مشغول تحصیل بودند. شهید دوران دبیرستان را در رشته اقتصاد درس می خواندند. در تمام مدت تحصیل، پرتلاش و کوشش بوده و کوتاهی نمی کردند.
سرانجام در خردادماه ۱۳۵۸ همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری آن فرزانه خمینی بزرگ، با معدل ۱۴/۱۷ دیپلم گرفتند.گفتیم که شهید خردادماه سال ۱۳۵۸ موفق به اخذ دیپلم اقتصاد شدند و به نقل از مادرم شهید در پاییز همان سال به خدمت سربازی برای خدمت بیشتر به انقلاب می رود. دوران سربازی شهید با آغاز تحرکات دشمن بعثی در استانهای همجوار مرزی غرب و جنوب غرب همراه بوده است.
جنگ بالاخره به طور رسمی شروع گردید و شهید هم در خوزستان به همراه دیگر سربازان امام زمان (عج) آماده رزم بودند. اما بالاخره عمر شهید کفاف نداد و تنها پس از ۲۳ روز بعد از شروع جنگ تحمیلی در حمله هوایی دشمن خصم به پادگان اهواز به همراه شهیدی دیگر از خانواده انصاری هدایت اله انصاری در سال ۱۳۵۹ به شهادت رسیدند.
موقع شهادت تنها بودند و مخلصانه به سوی معبود حق شتافتند. در یکی از آثار شهید این کلام قرآنی انا لله و انا الیه راجعون به طور خیره کننده ای نگاشته شده و در آن لحظه تنها شاید شهید ما به این آیه توجه داشته است.
ممسنی و رستم” alt=”آشنایی با اولین شهید ممسنی و رستم” style=”border: medium none;”>

منبع: خبرنورآباد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه