رفتن به بالا
  • یکشنبه - 7 آبان 1396 - 22:20
  • کد خبر : ۷۴۸۵
  • مشاهده :  225 بازدید
  • چاپ خبر : نویسنده کتاب “تیرمردان تا مشایخ” و “مسیحای ایل” درگذشت+عکس / رادیو ممسنی + عنوان

نویسنده کتاب “تیرمردان تا مشایخ” و “مسیحای ایل” درگذشت+عکس / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: نصراله پارسا، فعال فرهنگی زاده مشایخ دشمن زیاری که دو کتاب با عناوین “تیرمردان تا مشایخ” و “مسیحای ایل” درباره ی مرحوم محمد بهمن بیگی به رشته تحریر درآورده بود،دار فانی را وداع گفت. “خبر نورآباد“ – سرویس اجتماعی:نصراله پارسا، فعال فرهنگی زاده مشایخ دشمن زیاری که دو کتاب با عناوین “تیرمردان تا […]

رادیو ممسنی:

نصراله پارسا، فعال فرهنگی زاده مشایخ دشمن زیاری که دو کتاب با عناوین “تیرمردان تا مشایخ” و “مسیحای ایل” درباره ی مرحوم محمد بهمن بیگی به رشته تحریر درآورده بود،دار فانی را وداع گفت.

“خبر نورآباد سرویس اجتماعی:نصراله پارسا، فعال فرهنگی زاده مشایخ دشمن زیاری که دو کتاب با عناوین “تیرمردان تا مشایخ” و “مسیحای ایل” درباره ی مرحوم محمد بهمن بیگی به رشته تحریر درآورده بود،دار فانی را وداع گفت.
وی از جمله آموزگاران انقلاب فرهنگی آموزش عشایر در ممسنی بود، که کتاب تاریخی تیرمردان تا مشایخ از آثار منتشره او می باشد.
مراسم تشییع و تدفین زنده یاد نصراله پارسا پنج شنبه ۴ آبان ماه ۹۶ در دارالرحمه شهرک گلشن شیراز برگزار گردید.
مرحوم پارسا از جمله معلمان بازنشسته شهرستان می باشد که دانش آموزان زیادی را تربیت نمود و اکثر آنها آموزگاران نامی استان هستند.

معرفی کوتاه کتاب مسیحای ایلبه نقل از کتاب:خاطرات معلمان فارس موضوع نوشتار حاضر است. نگارنده در کتاب حاضر، خاطرات خود را از ایل به نگارش در آورده و زندگی ساده و صمیمی مردان و زنان ایل و قهرمانی‌های ایشان را به همراه نامه‌ها و عکس‌هایی به تصویر کشیده است. «نقدی بر کتاب تیرمردان تا مشایخ»؛ «سفر استاندار فارس و بهمن‌بیگی به مشایخ»؛ «مسیحای ایل»؛ «طبیعت، بهار و کوچ»؛ «چشمه عشق»؛ «اسب و اشک حسرت» و «بودهای نامانده» از عنوان‌های مباحث کتاب هستند. «مسیحای ایل» حاوی شرح زندگی «محمد بهمن‌بیگی» است که قدم‌های بسیاری برای زدودن جهل و نادانی ایل برداشته است.
نویسنده کتاب تیرمردان تا مشایخ درگذشت+عکس

منبع: خبرنورآباد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه