رفتن به بالا
  • شنبه - 13 آبان 1396 - 09:17
  • کد خبر : ۷۵۴۴
  • مشاهده :  105 بازدید
  • چاپ خبر : حمایت از درخت در ممسنی مرزی ندارد+گزارش / رادیو ممسنی + عنوان

حمایت از درخت در ممسنی مرزی ندارد+گزارش / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: بر اساس مطلب منتشر شده در فضای اجتماعی ظاهرا یک خانواده شهید معترض شده اند که درختی مانع دیدن عکس شهیدشان روی تابلو پشت درخت هست و مسئول فضای سبز شهرداری نوراباد هم خیلی راحت دستور به قطع درخت داده است. حال این موضوع از سوی حامیان طبیعت و شهرداری در حال بررسی […]

رادیو ممسنی:

بر اساس مطلب منتشر شده در فضای اجتماعی ظاهرا یک خانواده شهید معترض شده اند که درختی مانع دیدن عکس شهیدشان روی تابلو پشت درخت هست و مسئول فضای سبز شهرداری نوراباد هم خیلی راحت دستور به قطع درخت داده است. حال این موضوع از سوی حامیان طبیعت و شهرداری در حال بررسی و پیگیری میباشد.

“خبر نورآباد سرویس اجتماعی:بر اساس گزارش های دریافتی از سه درختِ فلکه اموزش و‌ پرورش (کنار دادگستری)، دو تا بعلت آبیاری نشدن خشک شدند و تنها درخت سبز یه “بنیو” بود که امروز نصفش توسط افرادی که خودشون را مامور شهرداری معرفی کردند قطع شده است.

این موضوع در یکی از کانالهای تلگرامی شهرستان مورد برسی قرار گرفت و خلاصه ان در کانال تلگرامی شهرداری نوراباد منتشر شد که در نوع خود جالب است.

در قسمتی از این مباحث آمده است: سلام دوستان _خیلی جالبه در شهر یاسوج درخت وسط خیابان رو قطع نمی کنن و حفاظت میشه ولی در نورآباد درختی رو فقط بخاطر اینکه جلو دید تابلو رو گرفته قطع می کنند تفاوت رو ببینید خواهشم از شهردار و شورای شهر نورآباد این هست که به این موضوعات رسیدگی بشه.

علی احمدی رئیس شورای شهر نوراباد در پاسخ به ادعای بالا عنواد کرده است: سلام کجا به این خاطر درختی قطع شده، لطفا دقیق و مستندبه دبیرخانه شورا اطلاع دهید.که ادرس درخت به شرح زیر برای علی احمدی گفته شد.
فلکه آموزش و پرورش نزدیک دادگستری درخت بنیو

بر اساس مطلب منتشر شده ظاهرا یک خانواده شهید معترض شده اند که درخت مانع دیدن عکس شهیدشان روی تابلو پشت درخت هست و مسئول فضای سبز شهرداری هم خیلی راحت دستور به قطع درخت داده است.

همچنین امده است که :ربه اندازه یک وانت بار از درخت قطع کرده بودند و قصدشان قطع کامل درخت بوده است و سوال اینجاست که مسول فضای سبز اینقدر درک ندارد که درخت مال همه شهروندان هستش و با درخواست یه نفر نمیشه قطعش کرد؟؟
اکثر درختان شهر بعلت آبیاری نشدن و یا آفت خشک یا در حال خشک شدن هستند. کاش از همین تعداد درختان کمی که مانده است محافظت میشد و کاشت درخت جدید پیشکش.

درادامه این متن امده است: واقعا مسئول فضای سبز شهرداری اگر کمی به خودش زحمت میداد و فکر میکرد این مشکل قابل حل بود.به جای بریدن درخت تابلو را جابه جا میکرد.

من از هیئت موسس انجمن خواهش میکنم این موضوع را به نهادهای مربوطه نامه کنند تا حداقل دیگران یاد بگیرند که بابت بریدن هر شاخه درخت زیر سوال خواهند رفت.

یکی دیگر از کاربران گفته است: مهندس جان اینجا عادته که معمولا ساده ترین راه حل را اجرا کنند و چه راهی ساده تر از قطع درخت.

علی احمدی نیز در خصوص پیگیری موضوع بیان داشت: دوستان حامی فضای سبز،حتما پی گیری و تذکر و توبیخ را درپی خواهد داشت.لطفا حامیان طبیعت طی اعتراضی کتبی بصورت جمعی به دبیرخانه شورا وشهرداری این موضوع را گزارش فرمایید.تا متخلفین به اهمیت این کار ناشایست خود پی برده و عبرتی گردد که دیگر دست به چنین کاری نزنند.

قطع

منبع: خبرنورآباد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه