رفتن به بالا
  • شنبه - 13 آبان 1396 - 19:35
  • کد خبر : ۷۵۴۸
  • مشاهده :  116 بازدید
  • چاپ خبر : تنش های ورزش ممسنی کنترل شود/جدال ها به شبکه اجتماعی رسید / رادیو ممسنی + عنوان

تنش های ورزش ممسنی کنترل شود/جدال ها به شبکه اجتماعی رسید / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: تنش در یکی دو هیات ورزشی شهرستان ممسنی ایجاد شد ولی تنش در هیات والیبال وارد فاز جدید شده است و مسئولان شهرستانی باید قبل از ورود مسئولان استانی به این موضوع خاتمه دهند چرا که برای یک شهرستان با داشتن چنین نخبگان علمی و ورزشی ناپسند است که از استان ورود پیدا […]

رادیو ممسنی:

تنش در یکی دو هیات ورزشی شهرستان ممسنی ایجاد شد ولی تنش در هیات والیبال وارد فاز جدید شده است و مسئولان شهرستانی باید قبل از ورود مسئولان استانی به این موضوع خاتمه دهند چرا که برای یک شهرستان با داشتن چنین نخبگان علمی و ورزشی ناپسند است که از استان ورود پیدا کنند.

“خبر نورآباد سرویس ورزشی:اداره ورزش و جوانان شهرستان نوراباد ممسنی با توجه به تقسیم فضای مدیرتی بر اساس هیات های ورزشی یکی از ادارات مهم به شمار میرود چرا که در واقع رئیس اداره ورزش یک شهرستان چندیدن مدیر و سرپرست را زیر دست خود دارد و قدرت تودیع و معارفه در این اداره به اندازه ای میباشد که تنش و حرف و حدیث ها را نیز افزایش دهد.
در خرداد ماه سال ۱۳۹۵ بود که اداره ورزش و جوانان شهرستان ممسنی با تغییر ناگهانی قاسم جعفری تنش های جدی تری را شاهد بود و این تنش ها تا جایی پیش رفت که رهام پیکری فرماندار وقت نیز به موضوع ورود کرد و بنابراین مدیریت یک روزه آرش رضایی پایان یافت. قاسم جعفری مجددا به پست خود برگشت و پس از مدتی صفری جایگزین وی شد.

صفری فعالیت های خود را شروع کرد و پس از مدتی طبق روال همیشگی افرادی نسبت به مدیریت وی نقدهایی را داشتند که بعضی موارد به جا بود.

وضعیت نسبتا متعادلی بر جو ورزشی شهرستان حاکم بود و اگر اختلافاتی بود نیز در درون مجموعه حل میشد ولی با تغییرات در هیات های والیبال و شنا شاهد ایجاد تنش های شدید تر و انشقاق جدیدی در این مجموعه هستیم.
رد و بدل کردن پیام های ورزشی ها در رسانه های محلی و شبکه های اجتماعی تا تدوین قوانین و قیمت گذاری های جالب توجه در هیات والیبال و تغییرات ناگهانی و جالب در هیات شنا نمونه هایی از این انشقاق میباشد.
این مورد بخصوص در هیات والیبال بالا گرفته است و شاهد تنش هایی در بین والیبالی های ممسنی هستیم که میتوان گفت موجب دو دستگی این ورزش شده است.
اما نکته جالب توجه این ماجرا سکوت قابل تامل صفری و عدم ارائه توضیحات در راستای شفاف سازی اذهان عمومی میباشد که از چند جهت قابل بررسی هست.

اگر اقای صفری قصد دارد تا با سکوت به این موارد ورود نکند تا اعضای هیات ها خود مشکلاتشان را حل کنند به نوبه خود قابل تحسین میباشد ولی برای ایجاد چنین فضایی قاعدتا نباید وی به صورت مستقیم دستور تغییر نایب رئیس هیات شنا را بدون اطلاع رئیس این هیات صادر کند و فقط حل مشکلات را به صورت حقیقی به اعضای هیات ها واگذار کند.

در مورد دوم میتوان گفت که صفری میداند با ارائه توضیحات در زیر ذره بین می افتد و ممکن است برای شفاف سازی مواردی را ذکر کند که نه به سود خود هست نه افراد خارج از این حوزه که تاثیراتی را بر تصمیمات وی داشته اند،که در این خصوص نیز باید گفت: در این بین بیشتر از همه اقای صفری خود متضرر میگردد و در این بین میتوان حق تفسیر به رای را به عموم مردم و مجموعه ورزشی شهرستان داد.

مورد سوم که با توجه به خلقیات صفری مردود میباشد همان اهمیت پایین موضوع برای وی میباشد ولی اقای صفری باید بداند این دندان لق را باید کشید و برای ایجاد ثبات در این مجموعه نیاز به اقتدار و برخورد جدی با خاطیان هست و البته اساس این مورد حرکت خود در چارچوب قانون میباشد.

با توجه به اتفاقات رخ داده به عنوان تنها پیسنهاد راه حل این مشکلات را شکستن سکوت وی میدانیم و نیاز است در این مورد مسئولان ارشد نیز با وی همکاری لازم را داشته باشند تا صفری بتواند با نشست شفاف اعضای موافق و مخالف این هیات ها را گرد هم اورده و مشکلات را مورد بررسی قرار دهند و با ارائه توضیحات مناسب قانون واحدی را برای هیات مورد نظر تدوین کنند.

متاسفانه در هیات والیبال ممسنی تنش به شدت بالا رفته و برای یک شهرستان با داشتن چنین نخبگان علمی و ورزشی ناپسند است که از استان برای حل مشکلات ورود پیدا کنند. چرا که تنش های ایجاد شده بسیار پیش پا افتاده بوده و واقعا بستن درب سالن روی مربی و بیرون کردن وی از سالن، ارسال متن های حاوی تخریب و عناوین ناپسند در شبکه های اجتماعی بسیار زشت و دور از انتظار میباشد و نمیتوان این امر را پای کم تجربگی و دوستان ورزشکار گذاشت چرا که همه انها عضوی از این بدنه میباشند.

حال با وضع موجود باید دید مسئولان ارشد ممسنی برای مهار این تنش ها راهکاری اتخاذمیکنند یا نه؟ و البته میدانیم چندین مرتبه موارد مورد بررسی قرار گرفته است ولی باید بدانیم تنها راه حل این مشکلات شکستن سکوت و ارائه توضیحات شفاف به همراه نشست های روشن میباشد.

منبع: خبرنورآباد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه