رفتن به بالا
  • دوشنبه - 29 آبان 1396 - 23:30
  • کد خبر : ۷۶۸۴
  • مشاهده :  103 بازدید
  • چاپ خبر : جوابیه ای به سخنان شهردار نوراباد/تکلیف یک و نیم میلیارد تومان مشخص شود / رادیو ممسنی + عنوان

جوابیه ای به سخنان شهردار نوراباد/تکلیف یک و نیم میلیارد تومان مشخص شود / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: در خصوص بدهکاری شهرداری که از سوی رئیس شورای شهر نوراباد منتشر شده بود خواستار شفافیت از چند زاویه دیگر شدیم که در این بین شهردار نوراباد مطلبی را به عنوان جوابیه منتشر کرده است. لذا لازم دانستم در باب شفاف سازی پاسخی را با رفع تناقض های سخنان شهردار به سمع و […]

رادیو ممسنی:

در خصوص بدهکاری شهرداری که از سوی رئیس شورای شهر نوراباد منتشر شده بود خواستار شفافیت از چند زاویه دیگر شدیم که در این بین شهردار نوراباد مطلبی را به عنوان جوابیه منتشر کرده است. لذا لازم دانستم در باب شفاف سازی پاسخی را با رفع تناقض های سخنان شهردار به سمع و نظر عموم برسانم.

“خبر نورآباد سرویس اجتماعی:شهریار گودرزی_ شهرداری نوراباد در دو سال اخیر یکی از ادارات مهم و پر مخاطب و قاعدتا پر جنب و جوش در سطح شهرستان بود که به گفته بسیاری از شهروندان این تکاپو مدیون رضایی شهردار سابق نوراباد میباشد.

اما به هر حال دوره رضایی نیز تمام شد و مسند شهرداری به دست فردی که ۲۰ سال سابقه فعالیت در شهرداری را داشته است افتاد.

تقریبا حضور شهردار جدید از ابتدا همراه با حواشی زیادی بود و این امر تا جایی کش و قوس داده شد که مردم اقدام به اجتماع، ایجاد کمپین و انتقاد شدید از اعضای شورای شهر حامی وی و …. کردند.

یکی از وعده های علی احمدی به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر نوراباد شفاف سازی مالی شهرداری بود که پس از چند ماه به ان جامه عمل پوشاند.

این جانب نسبت به نحوه اعلام خبر و متوجه نمودن تمام بدهکاریهای شهرداری به زمان رضایی نقدی را وارد دانستم و خواستار شفافیت موضوع از زوایای دیگر شدم تا یک نفر قربانی ضعف یک جمع نگردد.

در این بین نه شورای شهر سابق و نه علی احمدی زحمت شفاف سازی را به خود نداده و خلیلی شهردار نوراباد پاسخی را در فضای مجازی منتشر کرده است که لازم دانستم فقط در حد جوابیه وی پاسخی را ارائه دهم.

ابتدا از شما شهردار نوراباد گله مندیم که جوابیه یک خبر را به همان رسانه ارسال نکرده اید تا بر اساس رسالت اطلاع رسانی در اختیار عموم قرار گیرد و مردم بتوانند با مطالعه هر دو متن به نتیچه قاطع تری دست پیدا کنند. مگر اینکه هدفی دیگر داشته اید.

اما در جایی از سخنان خلیلی شهردار فعلی آمده است: “ این جانب بعنوان معاونت فنی و اجرایی هیچ گونه نقشی در امور مالی درزمان شهردارسابق نداشته ام کما اینکه در حال حاضر همین روند حاکم است ” و جالبتر از این سخن ادعای اقای خلیلی است که گفته است: میزان بدهکاری شهرداری همان مبلغی است که جناب احمدی به آن اشاره کردند، و در واقع با تایید سخنان علی احمدی سخنان و ادعای رضایی را تکذیب کرده است.

حال باید پرسید اقای خلیلی میشود توضیح دهید که چگونه سخن علی احمدی را تایید میکنید در حالی که هیچ گونه نقشی در امور مالی در زمان شهردار سابق نداشته اید؟ جالبتر اینکه خود میگویید در حال حاضر نیز همین روند حاکم است ، پس چگونه میشود چیزی را که از ان بی اطلاع هستید و هیچ نقشی در ان ندارید را بدون سند و مدرک از شخصی بپذیرید و از یکی دیگر نپذیرید؟ شما به عنوان معاون فنی اقای رضایی میگویید نقشی در امور مالی نداشته اید پس از کجا میدانید سخنان و ادعای رضایی کذب است؟چرا وقتی از امور مالی زمان رضایی و حال خود بی اطلاع هستید سخنان علی احمدی را تایید میکنید و چرا نمیگویی سخنان رضایی درست است؟ ملاک شما به عنوان یک فرد بی اطلاع از حوزه مالی برای تایید ارقام منتشره که هر دو از سوی یک حسابدار اعلام شده است چیست؟ حتی اگر قبول کنیم شما یهویی علامه دهر شده اید و تشخیص غیب میدهید و خوب را از بد میشناسید باز هم در این میان مبلغ یک و نیم میلیارد تومان بلاتکلیف مانده است، پس اگر امکان دارد این مورد را نیز برای مردم شفاف کنید.
میشود توضیح دهید چرا در موردی که هیچ نقشی در آن نداشته اید قلم فرسایی میکنید؟

آقای خلیلی شما در ادامه سخنان خود از تسلسل سخن گفته اید و بیان داشته اید: مضافا براینکه اگر شهرداری، بخواهد بارمسئولیت را بردوش شهردار قبلی وآن یکی بردوش شهرداران ماقبل خود بیندازد تسلسل بوجود آمده که پذیرفتنی نیست.

مهندس خلیلی میشود بگویید چطور ایراد ندارد تسلسل گرد هم آوریم تا همه تقصیرات را متوجه یک نفر بدانیم ولی تسلسل برای باز کردن جزییات را نادرست میدانید؟اگر این بدهکاری در پایان دوره شما متوجه دوران شما میشد نیز همین واکنش را نشان میدادید؟ ایا موارد خاصی در باز شدن جزییات در دوران های قبلی هست؟ اگر نیست چرا تسلسل یک طرفه را میپسندید.
اقای خلیلی بهتر است بدانید همه ارقامی که اقای احمدی متوجه شهردار سابق کرده است از همان تسلسلی به وجود امده است که حال شما ان را نادرست میدانید و خود جای تامل دارد.


مهندس خلیلی، شما جایی دیگر بیان داشته اید: هدف آقای احمدی تخریب نبوده و تنها هدف وی اشاره به وضعیت موجود شهرداری و مشکلات عدیده شهرداری میباشد.
ما هم چنین چیزی نگفته ایم و همه نیک میدانیم علی احمدی نیز مثل شما و بسیاری دیگر از مسئولان از سری افراد دلسوز به پیشرفت شهرستان میباشد ولی بدانید وی هم علامه دهر نیست و نقد بر او هم وارد است.
اما در مورد بیان مشکلات عدیده شهرداری مطمئن هستید راهی جز متوجه کردن کل بدهکاریها به زمان رضایی نبود؟البته ما هم میدانیم که هدف از این امر، تخریب محبوبیت رضایی نبوده و شما هم انشالله میتوانید مانند وی رونقی به شهر دهید و البته ما در نقد قبلی خود اقای رضایی را هم مورد لطف قرار داده ایم ، البته اگر متن را خوانده باشید

اما در پایان سخنان شما چیزهای عجیبتری را مطالعه کردم که لازم دانستم کمی واضح تر سخن بگوییم.

شما گفته اید: اخیرا بعضی ازرسانه ها آنگونه قلم فرسایی میکنند انگار علامه دهرند، بدون اینکه ذره ای از دانش حرفه ای موضوع مطرح شده برخوردار باشند توصیه میکنم هر کس با توجه به تخصص خود ابراز نظرنماید در بسیاری از موارد هم صاحب قلم مشخص نیست نمی دانیم خودش می نویسد یا از طیف خاصی جهت میگیرد امیدوارم به جایگاه خود بیندیشند و خودسرانه وغیره کارشناسی شده به نشر مطالب و به حاشیه کشیدن افکار عمومی نپردازند وهمیشه وجدان کاری داشته و رسالت خویش را فراموش نکنند و همواره به مضمون آیه شریفه ؛ نون والقم ومایسطرون؛ توجه داشته باشند.

جناب اقای شهردار_ قلم فرسایی رسانه؟؟؟ در این نوشته که نویسنده کاملا مشخص است و تازه میتوان فهمید متن این جانب را نخوانده اید و این برای یک شهردار پسندیده نیست که نوشته یک شخص را متوجه یک رسانه کند، ولی بگذریم.

اقای خلیلی قلم فرسایی کار ماست و بدانید اگر فرسایش این قلم ها کمی عمیقتر شود مدیرانی در شهرستان هستند که یک روز نمیتوانند بر جای خود بنشینند. در مقام یک شهردار چه خوب بود متن و قلم فرسایی خود را نیز مطالعه میکردید و از کم و کیف ان بیشتر مطلع میشدید.

در مورد تخصص هم گفته بودید، بهتر است بدانید نویسنده این متن مشخص است و رشته تحصیلی ان نیز با رشته شما یکی است و شک نکنید بیش از انچه توقع از یک شهردار در سطح نوراباد میرود به علم خود واقف است.البته در این دوره با توجه به وجود تحصیل کردگان و نخبگان علمی بررسی و کارشناسی یک موضوع آنقدر هم سخت نیست.

اما گفته اید نمیدانید خودش مینویسد یا از طیف خاصی خط میگیرد: در این خصوص شما را به یک رقابت برابر دعوت میکنم تا با نوشتن در مورد شهرستان و مشکلات ان در شرایط برابر ثابت کنیم کدام یک خود مینویسد؟ حال شما بگویید متن شما را کی نوشته است؟

در مورد رسانه مشوق سخنانی گفته اید، بهتر است بدانید تعریف از یک مسئول به بهانه تشویق نه تنها صحیح نیست بلکه در طولانی مدت به ضرر مسئول تمام میشود.
همجنین یک رسانه در قبال نتیجه کار و انتشار خبر موظف به پاسخگویی است و در این مورد توقع نداشته باشید یک رسانه با پوشاندن موارد خاص عملکرد یک مسئول را خوب یا بد جلوه دهد . چرا که عملکرد اگر شفاف باشد مردم خود نیک میدانند مسئول خدمتگذار بوده یا نه.

این گونه رسانه ها که بی توجه به آگاهی مردم اقدام به تعریف از مسئولان کنند طناب های پوسیده ای دارند و بعضا ممکن است چه لایک ها که نصیب مسئولین نکردند و چه تعریف و تمجید هایی را برای انها منتشر نکردند و همین امر موجب نادیده گرفتن ضعف ها و در نتیجه ایجاد بحران میشود.

در مورد خط گرفتن خدمت شما عرض کنم من از وضعیت نابسامان کنونی شهرم در حوزه های مختلف که نتیجه ۲۰ سال حضور مدیران ضعیف بر مسند ادارات کلیدی شهرستان بوده است خط میگیرم، حال شما بگویید؟ از کدام خط پیاده شده اید؟ایا شما از خط خاصی هدایت نشده اید؟ اگر نشده اید و بیست سال سابقه کار دارید و شهرداری را میشناسید چرا از شفاف سازی نگرانید؟ایا تا کنون خطوطی را که سوار شده اید مورد تفکیک قرار داده اید؟ البته اگر لازم شود مردم خود اعلام میکنند.

جناب اقای خلیلی بدانید انجام وظیفه را با لطف اشتباه نگیرید، شما در قبال کاری که انجام میدهید از بیت المال حقوق میگیرید و اگر انجام ندهید باید پاسخگو باشد.ما با هیچ شخصی نه غرض داریم و نه عقد اخوت بسته ایم و مسئولان را با توجه به جایگاه انها مینگریم، لذا اگر نکاتی را در باب شفاف سازی و دفاع از حقوق عمومی مردم بیان میکنیم با کمال افتخار آماده شنیدن توضیحات شفاف در این خصو نیز هستیم ولی توقع نداشته باشید با چنین سخنانی افکار عمومی منحرف شود و نسبت به ضعف ها و بلاتکلیفی یک و نیم میلیاردی تفاوت ارقام اعلام شده توسط اقای احمدی و رضایی بی توجه بماند.

منبع: خبرنورآباد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه