رفتن به بالا
  • یکشنبه - 12 آذر 1396 - 12:30
  • کد خبر : ۷۷۷۹
  • مشاهده :  81 بازدید
  • چاپ خبر : واکنش به اظهارات فرماندار رستم/تجمع مانع از تعطیلی بانک شد / رادیو ممسنی + عنوان

واکنش به اظهارات فرماندار رستم/تجمع مانع از تعطیلی بانک شد / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: تعدادی از افراد اگاه به موضوع تعطیلی بانک در بابامیدان و تجمع مردم در اعتراض به این اقدام ، سخنانی متفاوت از اظهارات فرماندار رستم را بیان میکنند و بر خلاف نظر فرماندار رستم معتقد هستند که بانک در آستانه تعطیلی کامل بوده است و در حال حاضر نیز صندوقی بیش نیست و […]

رادیو ممسنی:

تعدادی از افراد اگاه به موضوع تعطیلی بانک در بابامیدان و تجمع مردم در اعتراض به این اقدام ، سخنانی متفاوت از اظهارات فرماندار رستم را بیان میکنند و بر خلاف نظر فرماندار رستم معتقد هستند که بانک در آستانه تعطیلی کامل بوده است و در حال حاضر نیز صندوقی بیش نیست و برای اکثر خدمات مردم را به مصیری میفرستند.

“خبر نورآباد سرویس اجتماعی:چند روز پیش خبری مبنی بر تجمع اهالی بابامیدان در اعتراض به تعطیلی تنها شعبه بانکی این روستا که به جد میتوان ان را یک شهر کوچک در نظر گرفت در رسانه ها منتشر شد.
پس از انتشار این خبر و بازتاب ان در شبکه های اجتماعی شهرستان های ممسنی و رستم سید ابوطالب حسینی فرماندار شهرستان رستم در این خصوص واکنش نشان داد و به نقل از نورانلاین دلیل و علت تعطیلی بانک را قطعی چند روزه سیستم عنوان کرد.
وی هم چنین در واکنش به تجمع مردم گفت: برخی ها با عنوان تعطیلی بانک دست به تجمع زدند.
البته حسینی موضوع سود دهی شعبه را نیز مطرح کرد و گفت:تعطیلی بانک صادارت صحت ندارد و به کار خود را ادامه می دهد.

اما واکنش ها به سخنان فرماندار رستم تقریبا چیزی متفاوت از سخنان وی میباشد.
یکی از افراد اگاه به این جریان به خبرنگار ما در خصوص برگزاری جلسه ای با فرماندار رستم گفت: قبل از تجمع با فرماندار دیداری صورت گرفت و در ان به وی موضوع گوشزد شده بود و وی در مقام فرماندار گفته بود که اجازه چنین کاری را نخواهیم داد ولی وی در دیداری دیگر تعطیلی بانک را توجیه کرده است.

یکی از اعضای شورای بابامیدان در این خصوص بیان داشت: هنوز مشکل حل نشده است و قبل از موضوع تعطیلی معتمدین با فرماندار رستم دیدار داشتند و خواستار ماندگاری بانک شدند و فرماندار نیز قول همکاری داد ولی فردای همان روز تجمع به این دلیل صورت گرفت و بخاطر قول همکاری امام جمعه شهرستان مردم از تجمع دست کشیدند و بانک واقعا در آستانه تعطیلی کامل بود.

وی اظهار داشت: این بانک در حال حاضر نیز مردم را به شعبه مصیری میفرستد و بر اساس اطلاعاتی که از منابع اگاه داشتیم تعطیلی و انتقال شعبه تقریبا قطعی بود.

یکی دیگر از اعضای شورای بابامیدان در واکنش به سخنان فرماندار رستم اظهار داشت: بانک در آستانه تعطیلی بود و اگر تجمع و اعتراض صورت نمیگرفت قطعا این شعبه منتقل میشد.

یک منبع اگاه نیز در این مورد اظهار داشت: روند تعطیلی باند در سیستم اداری قطعی بود و البته مردم با این روند تعطیلی از سال ۷۸ تا کنون در حال دست و پنجه نرم کردن هستند.

وی به نقل از یکی از کارکنان سیستم بانکی قبل از تجمع گفت: این شخص اظهار داشت_ کار تعطیلی و انتقال شعبه انجام گرفته و بانک قرار است به صندوق تبدیل شود که پس از تجمع مردمی سیستم قطع شده بانک وصل شد و در حال حاضر نیز چیزی به نام بانک نداریم و فقط صندوق هست و کارها به شعبه مصیری منتقل میگردد.
یکی از این اعضا بیان داشت: مردم خواستار بودن بانک هستند و صندوق دردی از مردم دوا نمیکند.
در خصوص عدم سود دهی این شعبه نیز یکی از مسئولان بیان داشت: عدم سود دهی این شعبه برای بانک صحت دارد و بر اساس گفته افرادی دیگر این بانک نیاز های بسیاری از روستاییان را رفع میکند و تعطیلی ان به نوبه خود بر سختی زندگی اهالی چندین روستا میافزاید.

اما در خصوص اتفاق مذکور باید چند مورد را در نظر گرفت: اول که اگر فقط بحث سود و زیان را مد نظر بگیریم و خدمت به مردم را فدای سود و زیان کنیم باید توقع داشته باشیم در جایی که بانک سود بیشتری جذب میکند خدمات بیشتری به مردم ارائه دهد که این مورد بسیار نادر است.

در واقع مردم گریبانگیر خشکسالی شده اند و قطعا ماندن در کنار انها میتواد تضمین کننده حضور مردم در زمان هایی باشد که مشکلات رفع شده است و عموم مردم وضعیت مالی مطلوبی داشته باشند و بانک با این اقدم فقط برچسب مادیات را به برند خود میچسپاند در حالی که خدمت رسانی به مردم نیز نباید نادیده گرفته شود.

فرماندار یک شهرستان در راس امور یک شهرستان باید وضعیت دو طرف را در نظر بگیرد و بداند که مردم برای ماندن این شعبه تلاشهای زیادی کرده اند و حال نباید مردم را فقط برای مادیات کنار گذاشت و فردا روزی مجدد از مردم توقع حضور در صحنه های مختلف و باور سخنان مسئولان را داشته باشیم.

در هر صورت امید است واقعیت ها بیان شود تا مردم تکلیف خود را بدانند.

منبع: خبرنورآباد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه