رفتن به بالا
  • سه شنبه - 14 آذر 1396 - 23:08
  • کد خبر : ۷۸۳۶
  • مشاهده :  83 بازدید
  • چاپ خبر : سروش رفیعی در قطر گلادیاتور شد! / رادیو ممسنی + عنوان

سروش رفیعی در قطر گلادیاتور شد! / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: نکته عجیب و تازه ای که در بازی سروش رفیعی در تیم الخور به چشم می خورد، حضور فعال او در درگیری ها است. شماره ۷ سابق پرسپولیس که پیش از این بارها به جهت ظرافت بازی و استیل بدنی اش به فرار از نبردهای تن به تن متهم می شد، در حال […]

رادیو ممسنی:

نکته عجیب و تازه ای که در بازی سروش رفیعی در تیم الخور به چشم می خورد، حضور فعال او در درگیری ها است. شماره ۷ سابق پرسپولیس که پیش از این بارها به جهت ظرافت بازی و استیل بدنی اش به فرار از نبردهای تن به تن متهم می شد، در حال حاضر در بین تمامی بازیکنان لیگ ستارگان قطر، با ۲۸ خطا، خشن ترین بازیکن این لیگ به شمار می آید.

“خبر نورآباد سرویس ورزشی:لیگ ستارگان قطر هفته دهم خود را پشت سر گذاشته و لژیونرهای ایرانی حاضر در این لیگ نیز شرایط متفاوتی در تیم های خود دارند.

یکی از بازیکنان مهمی که در ابتدای فصل جاری از لیگ ایران به فوتبال قطر رفت، سروش رفیعی بود. او پس از قهرمانی در لیگ برتر ایران با پرسپولیس و صعود به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با تیم الخور قطر به توافق رسید و راهی این تیم شد.

رفیعی که یکی از تکنیکی ترین بازیکنان فوتبال ایران در سال های اخیر بوده است، در پرسپولیس محبوبیت بسیاری به دست آورد و به عنوان یک بازیکن اصطلاحا فانتزی باز، کمک شایانی به زیباتر شدن بازی تیم قهرمان ایران کرد.

در حال حاضر تیم الخور با این ستاره ۲۷ ساله ایرانی در رده هشتم لیگ دوازده تیمی قطر قرار گرفته و شرایط ایده آلی ندارد، اگرچه سروش در هفته های اخیر عملکرد فوق العاده ای در جمع آبی پوشان داشته و با به ثمر رساندن ۴ گل یکی از موثرترین بازیکنان این تیم بوده است. رفیعی در آخرین بازی الخور که جدال سنگینی برابر السد بود هم یک گل زد و یک پاس گل داد؛ اما علی رغم نمایش فوق العاده اش نتوانست مانع شکست ۳ بر ۲ تیمش مقابل این قدرت سنتی فوتبال قطر شود.

اما نکته عجیب و تازه ای که در بازی سروش رفیعی در تیم الخور به چشم می خورد، حضور فعال او در درگیری ها است. شماره ۷ سابق پرسپولیس که پیش از این بارها به جهت ظرافت بازی و استیل بدنی اش به فرار از نبردهای تن به تن متهم می شد، در حال حاضر در بین تمامی بازیکنان لیگ ستارگان قطر، با ۲۸ خطا، خشن ترین بازیکن این لیگ به شمار می آید.

تعداد زیاد خطاهای رفیعی می تواند عوامل متعددی داشته باشد. یکی از گمانه زنی ها در مورد این هافبک خوش اخلاق شیرازی این بود که در تیم الخور شرایط خوبی ندارد و در جستجوی فرصت بازگشت به لیگ ایران است؛ اما رفیعی پس از اینکه در ترکیب تیمش اوج گرفت و به عنوان یک ستاره تاثیرگذار خودش را نشان داد، شرایط روحی به مراتب بهتری نیز پیدا کرد و حتی در فضای مجازی نیز با انتشار مطالبی خبر از بهتر شدن وضعیتش در قطر داد.

همچنین آمار دوندگی بازیکنان الخور در ۵ بازی اخیر نشان می دهد که سروش رفیعی با میانگین حدود ۱۱٫۵ کیلومتر مسافتی بیشتر از تمام هم تیمی های خود طی کرده است. تعداد استارت های انفجاری این بازیکن در تیم الخور نیز بسیار بالا رفته است.

تمام این آمار و اطلاعات نشان می دهد که رفیعی در حال پیاده سازی سبک جدیدی از فوتبال در قطر است.

اضافه شدن بازی درگیرانه و دوندگی به کلکسیون توانایی های سروش قطعا او را به بازیکن کامل تری تبدیل می کند. علاوه بر این، یکی از دلایلی که به دعوت نشدن سروش رفیعی به تیم ملی نسبت داده می شد، عدم توانایی او در شرکت مداوم در دفاع تیمی و ارائه بازی فیزیکی بود که حالا با انجام این تغییرات در بازی سروش، شاید نگاه کارلوس کی روش نیز به این هافبک خلاق تغییر کند.

منبع: ورزش سه

منبع: خبرنورآباد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه