رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 15 آذر 1396 - 20:08
  • کد خبر : ۷۸۴۷
  • مشاهده :  84 بازدید
  • چاپ خبر : شهردار خومه زار از کجا میبخشد؟جیب خود یا بیت المال؟ / رادیو ممسنی + عنوان

شهردار خومه زار از کجا میبخشد؟جیب خود یا بیت المال؟ / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: پس از انتشار خبر وعده های پرپیمان شهردار خومه زار به افراد موفق شهر خومه زار در کنکور سال ۹۷ و بازتاب گسترده ان در شبکه های اجتماعی این سوال پیش امده است که اعتبار این موارد تشویقی از کجا فراهم میشود؟ “خبر نورآباد“ – سرویس اجتماعی:نامه صریح دکتر حمید گنجایش خطاب به […]

رادیو ممسنی:

پس از انتشار خبر وعده های پرپیمان شهردار خومه زار به افراد موفق شهر خومه زار در کنکور سال ۹۷ و بازتاب گسترده ان در شبکه های اجتماعی این سوال پیش امده است که اعتبار این موارد تشویقی از کجا فراهم میشود؟

“خبر نورآباد سرویس اجتماعی:نامه صریح دکتر حمید گنجایش خطاب به شهردار شهر خومه زار_از جیب خود می بخشید یا کیسه بیت المال؟!

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای ابوطالب جعفری شهردار شهر خومه زار ابتدا سلام علیکم من قول رب الرحیم_در آستانه فرا رسیدن میلاد نبی اکرم حضرت محمد (ص)، میلاد حضرت امام جعفر صادق (ع)، روز دانشجو و روز پژوهش خبر وعده اهدای جوایز شما به رتبه های برتر کنکور سال ۱۳۹۷ را جویا شدیم. خبری که بیش از آنکه از نگاه اهل قلم و اندیشه و دلسوزان نظام و انقلاب تحسین و تشویقی برای شما به همراه داشته باشد موجی از نقدها، نگرانیها و انتقادهای سازنده و جدی را علیه سبک مدیریتی شهرداری ها به همراه داشته است.

جناب آقای جعفری عزیز: شما به خوبی مستحضرید که تفاوت اصلی علم اندوزی لیبرالی_ سرمایه داری با علم اندوزیِ اسلامی _ شیعی، تمرکز نظام سرمایه داریِ غرب روی منافع مادی و سود و زیان مادی گرایانه علم و دانش اندوزی است.در حالیکه بر اساس آیه های قرآن کریم که بر قلب معلم بزرگ انسانها پیامبر اکرم (ص) نازل شد هدف اصلی و حقیقی علم، رهانیدن انسانها از جهالت و نادانی و رسیدن به مرحله تکامل و پویایی بود.

خداوند به پیامبر اکرم (ص) با قرائت آیه ” اقرا بسم ربک الذی خلق” هدیه مادی وعده نداد بلکه وعده پیامبری، رستگاری و سعادت و خوشبختی حقیقی را داد که همه منافع و امتیازهای مادی در ذیل این مقام های معنوی قرار دادند. چنان که پیامبر اکرم(ص) حاضر نشد در برابر همه وعده ها و هدایای مادیِ اَشراف زمانه خود و یا در برابر تهدیدات و تحریمهای مادی و جانی قدرتهای آن زمان دست از رسالت اصلی خود که همان ترویج و تبلیغ علم همراه با تقوا و معنویت به عالم بشریت بود صرف نظر کند.

پیامبر (ص) علم را در خدمت اهداف الهی و آسمانی قرار داد و به خود اجازه نداد علم مقدس را با مصالح مادی زودگذر آمیخته کند و یا به ناف پاداشها و مشوقهای مادیِ صرف متصل کند.

جناب آقای شهردار؛ شما به خوبی می دانید کنکور چند سالی هست تبدیل شده است به عنوان یک غول و عقده سرطانی برای جوانان و فرزندان این سرزمین که هم نارضایتی و انتقادات رهبر معظم انقلاب را به همراه داشته است و هم انتقادات مسئولان و سازمانهای دلسوز بالادستی را. کنکوری که به خودی خود بازار کاذبی را ایجاد کرده است که موسسات و سازمانهای خصوصی دارند جیب این ملت را خالی می کنند برای اینکه مثلا دانش آموزان پشت کنکوری را از غول ترسناک و سراب کنکور نجات دهند.

به گونه ای که رئیس مجلس شورای اسلامی طی مصاحبه ای که چند روز گذشته به مناسبت روز ملی مجلس با اصحاب رسانه داشتند در خصوص کنکور چنین گفتند: ” اگر وزارت آموزش و پرورش نظام ناعادلانه کنکور را حل نکند خود مجلس این نظام ناعدلانه را جمع خواهد کرد و پرونده آن را برای همیشه خواهد بست”.

جناب آقای جعفری؛ مگر قرار است رتبه های برتر کنکور چه گُلی به سر این جامعه بزنند که چنین هدایایی را برای رتبه های برتر تدارک دیده اید، آن هم در منطقه ای که فقر و محرومیت از سَر و کله آن می بارد؟! خود وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم که متولی این مسئله است به سختی به رتبه های برتر کنکور هر سال یک سکه تمام بهار آزادی هدیه می دهد که شما این قدر سر کیسه را شُل کرده اید و دقیقا هم مشخص نیست چرا به چنین وعده ای روی آورده اید که خود از عجایب و غرایب عصر و زمانه ماست؟؟

اگر شما این هدایا را به دانشمندان هسته ای آینده نوید دهید یا اینکه به خانواده های فقیر و نیازمند شهر خومه زار و یا بین دانش آموزان، جوانان، دانشجویان نیازمند شهر و روستاهای همجوار خومه زار تقسیم ‌کنید این حرکت ارزشی صدبرابر بر این اقدام فعلی شما پُر اجر و منزلت تر است و برکات آن فزونتر است و سپاهی از نیروهای متعهد و متخصص تقدیم آینده ایران اسلامی می کنید.

مسئله دیگری که ذهن بسیاری از شهروندان و مخاطبان این خبر را درگیر خود نموده است این است ‌که: این هدایا قرار است از جیب شخصی شما تقدیم شود و یا از کیسه بیت المال؟؟

اگر قرار است از جیب خودتان اهدا کنید، خُب اشکالی نیست اما اگر قرار است از کیسه بیت المال و شهرداری بخشش کنید این حق طبیعی و مسلم افکار عمومی است که مواد قانونی و آیین نامه ای که این حق را به شما و شهرداری ها می دهد تا اینگونه سرمایه های مردمی را هزینه کنید تشریح و تببین شود و خدای ناخواسته موجب تشویش افکار عمومی نشود و باز شهرداریها را به اتهام فساد سازمانمند متهم نکنند.

به هر حال چند سالی هست که خبرهای خوبی از شهرداریها بیرون نمی آید و بخصوص مفاسد سازمان مند و ساختاریِ شهرداریها موضوع اصلی جامعه امروز ما شده است که جریان نامه نوشتن شهردار رشت به خودش برای ارتقای سمت و مسئولیت آخرین پرده از این خبرهای تنش آفرین در جامعه بود و موج بی اعتمادی را نسبت به کارکنان شهرداریها ایجاد کرده است.

یقیناً این اطلاعیه شما اگر با هدف خیر و نیک اندیشی باشد که ان شاء الله همین طور هم خواهد بود، اما خواه ناخواه تصویر مخربتری از اوضاع و احوالات این روزهای شهرداریها جلوی افکار عمومی به نمایش می گذارد و مردم از خود می پرسند که این قطعه های زمین مسکونی، تجاری و یا ماشین شاسی بلند قراره از کجا تآمین بشود؟؟!مردم از خود می پرسند؛ دولتیها و سازمانهای مربوطه وقتی به مردم می رسند می گویند؛ نیست، نداریم، نمی شود، اما الان که زمین و ماشین شاسی بلند نه یکی نه دو تا بلکه چندتا چندتا وعده می دهند از کجا میاد؟؟
ماجرا چیست؟؟ و اصل جریان چیست آقای شهردار؟؟ مردم می خواهند بدانند؟!
منتظر شفاف سازی و پاسخگوی روشن و قانع کنتده شما و همکاران هستیم.

منبع: خبرنورآباد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه