رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 16 آذر 1396 - 00:18
  • کد خبر : ۷۸۵۱
  • مشاهده :  92 بازدید
  • چاپ خبر : رسانه ایم نه روابط عمومی افراد خاص / رادیو ممسنی + عنوان

رسانه ایم نه روابط عمومی افراد خاص / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: قرار نیست ما روابط عمومی سازمان یا شخصیتی باشیم.همان گونه که ما قلم به نقدمی زنیم همواره آماده ایم که نقد مخاطبین از این رسانه را بدون کم و کاست منتشرکنیم. هدف ما آگاهی بخشی است، در هیچ معادله ریاضی نمیتوان در صفر ضرب شد و نتیجه داد.دیدکلی ما بر نگاه دو طرفه […]

رادیو ممسنی:

قرار نیست ما روابط عمومی سازمان یا شخصیتی باشیم.همان گونه که ما قلم به نقدمی زنیم همواره آماده ایم که نقد مخاطبین از این رسانه را بدون کم و کاست منتشرکنیم. هدف ما آگاهی بخشی است، در هیچ معادله ریاضی نمیتوان در صفر ضرب شد و نتیجه داد.دیدکلی ما بر نگاه دو طرفه استوار است، همواره سعی کرده ایم لیوان راکامل بنگریم.همان گونه که سیاهی ابرها را توصیف کرده ایم از صدای زیبا و ترنم باران نیز گفته ایم.

“خبر نورآباد سرویس اجتماعی: به قلم اصغر پارسایی:رسانه‎های امروزی، اسیر نظام‎های سیاسی حاکم و یا مناسبات اقتصادی نظام سرمایه‎داری بوده و جایگاه و عملکرد مناسب نداشته و تعریف مستدلی از جایگاه و نقش آرمانی رسانه‎ها نیز در دست نیست. علاوه‌ بر این سرعت تغییرات اجتماعی آنقدر بالاست که تعامل رسانه‎ها با بافت اجتماعی را دچار چالش کرده است. از همین رو لازم دانستیم که به جایگاه رسانه پرداخته شود.
رسانه ایم
در شهرستان ممسنی فرهنگ نقد به چه اندازه نهادینه شده است؟ آیا رسانه ها توانسته اند اسیر شعارهای طایفه گرایی نشوند؟

رسانه ها می تواند همگام با مردم و مسئولین کلید سرعت بخشی به رشد و شکوفایی باشند. این طبیعی است که مجموعه ی رسانه ای گاها گرایش فکری به سمت طیف سیاسی خاصی دارد. یا این که حول محور مشخصی به انتشار مطالب می پردازد. اما ما رسانه ایم؛ رسانه زبان گویای واقعیت هاست. رسانه در رسالت خود باید حقیقت پرداز باشد تا شخص پرداز.

انتقاد از روند بعضی از فعالیت های مدیریتی دشمنی نیست. انتقاد می تواند سازنده باشد، و تلنگری برای رفتن به سمت هوشیاری و بیداری است.

قرار نیست ما روابط عمومی سازمان یا شخصیتی باشیم. اگر قصد چنین بود که هر اداره نهاد روابط عمومی خود را دارد، مردم شهرستان ما در یک عرصه رقابتی علمی با کشور قرار دارند، شهرستان ما با ساختار اجتماعی لر و ترک و دیگر اقوام ایرانی دارای بیشترین افراد در زمینه تحصیلات آکادمیک هستند. و نمی توان با ترفند های پوپولیستی افکار شخصی را به ذهن این مردم القا کرد.
مجموعه خبر نورآباد در راستای تعالی بخشی به جایگاه شهرستان همواره از واقعیت های موجود گفته است. این مجموعه با انتشار مطالب صاحب نظران و فرهیختگان و مردم به همراه مسئولین به واقعیت های روز شهرستان پرداخته است. همان گونه که ما قلم به نقد می زنیم همواره آماده ایم که نقد مخاطبین از این رسانه را بدون کم و کاست منتشر کنیم. هدف ما آگاهی بخشی است. آگاهی بخشی واقعی و نه احساسی یا جهت دار.

رسانه ایم
گاها چرایی هایی را مطرح کرده و جواب روشن گرفته ایم. اما اگر واقعیت ها را پوشش دهیم و یا از کم و کاست ها بگویم متهم به نگارش غلط می شویم. چرا که رسانه تعریف و تمجید نکرده است. در هیچ معادله ی ریاضی نمیتوان در صفر ضرب شد و نتیجه داد. دید کلی ما بر نگاه دو طرفه استوار است، همواره سعی کرده ایم لیوان را کامل بنگریم. رسانه مردمی بر محور تعاملات با مردم حرکت می کند. همان گونه که سیاهی ابرها را توصیف کرده ایم از صدای زیبا و ترنم باران نیز گفته ایم.

متن خبر علاوه بر صراحت باید جذابیت خاص خود را داشته باشد. این جذابیت همواره بر پایه ی واقعیت ها بوده و نمی توان دگرگونی ایجاد کرد. یک خبرنگار همواره پشت صحنه ایستاده، می شنود و نگارش می کند تا مردم از حق آزاد خود یعنی دسترسی به خبر موثق بهره ببرند.

پرداختن به تمام مسائل در حوزه فعالیت های خبرنگار است. خوب نیست که اگر مطلبی باب میلمان نیست یا جنبه نقد به خود گرفته است، خبرنگار را به بد نوشتن متهم کنیم. رسانه ای پویا است که استقلال خود را حفظ کند. به واقعیت ها بر اساس سیاست کلی نظام جمهوری اسلامی ایران بپردازد.

شهرستان ما فاقد خانه یا باشگاه خبرنگاران است. خبرنگاران هیچ پوشش بیمه ای ندارند، و از روی عشق و علاقه می نویسند. خبرنگاران از جنس همین مردم اند. قضاوت این که چه نوع نگارشی بهتر است را مخاطبین می کنند. اما اخبار حوادث جاده ای و رانندگی در صدر پر مخاطب ترین اخبار شهرستان است، و این نشان دهنده تمایل مردم به اخبار حوادث است. باید دید در این میان سواد رسانه ای شهرستان ممسنی به چه اندازه است. رسانه نهاد انتشار مطالب خبری است و مجلس تعریف و تمجید نیست.

منبع: خبرنورآباد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه