رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 15 فروردین 1397 - 20:30
  • کد خبر : ۹۰۴۷
  • مشاهده :  97 بازدید
  • چاپ خبر : بصیرت بازنشسته نورابادی و سرگذشت بصیر افغانستانی / رادیو ممسنی + عنوان

بصیرت بازنشسته نورابادی و سرگذشت بصیر افغانستانی / رادیو ممسنی + عنوان

رادیو ممسنی: بصیر پسر نوجوان افغانستانی پسری بود که مدتهاست با خانواده ی آقای احمدی که بازنشسته شده و خدا را شکر به روستایشان برگشته و آرامش روستایشان را به هیاهوی شهر ترجیح داده است زندگی میکند. “خبر نورآباد“ – یادداشت:برای کاری به روستای رودکی رفته بودم،مهمان آقای عبدالله احمدی شدم که درحین صحبت متوجه […]

رادیو ممسنی:

بصیر پسر نوجوان افغانستانی پسری بود که مدتهاست با خانواده ی آقای احمدی که بازنشسته شده و خدا را شکر به روستایشان برگشته و آرامش روستایشان را به هیاهوی شهر ترجیح داده است زندگی میکند.

“خبر
نورآباد
یادداشت:
برای کاری به روستای رودکی رفته بودم،مهمان آقای عبدالله احمدی شدم که درحین صحبت متوجه حضور پسرنوجوانی در منزل شدم که مانند فرزندان خانواده درکنار مادر این خانواده نشسته بود.

وقتی خوب دقت کردم متوجه شدم که قیافه اش به ایرانی ها نمیخورد، آری شاید به نظر فضولی باشد اما برایم بسیار جالب بود چرا که تفاوت چهره بسیار بود به گونه ای که چهره این نوجوان حتی به ایرانی ها هم نمیخورد و به دنبال جواب، ماجرا را پرسیدم و پاسخ جالبی شنیدم:

بصیر پسر نوجوان افغانستانی پسری بود که مدتهاست با خانواده ی آقای احمدی که بازنشسته شده و خدا را شکر به روستایشان برگشته و آرامش روستایشان را به هیاهوی شهر ترجیح داده است زندگی میکند.

از علاقه ی طرفین بهم پرسیدم ، پدر و مادر خانواده اورا مانند فرزند خود دانسته و بصیر هم اذعان داشت که با پدر و مادرش تفاوتی ندارد و آنها رابه همان اندازه دوست میداشت.

ماجرا آنجایی جالب میشود که طبق گفته ی آقای احمدی علاقه ی او و همسر و دخترانش به بصیر به گونه ای است که حتی تک پسر خانواده گویا به بصیر حسادت میکند.

راستش این ماجرا مرا بیش از حد تحت تاثیر قرار داد و فقط آنچه مرا آزرد بی سوادی پسر افغان و مدرسه نرفتن او بود.

البته آقای احمدی قول دادند که با تهیه ی کتب مقطع دبستان شبانه هم که شده بصیر را باسواد کند.

بصیرت معلم نورابادی و سرگذشت بصیر افغانستانی

لقمان ایزدی

منبع: خبرنورآباد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه